FIFA 21: TOTW 35 już w grze!

TOTW 35 EA SPORTS
Fot. EA Sports

EA dodało do gry ostatnią drużynę tygodnia, w której skład wchodzą zawodnicy czołowych lig. Kto zasłużył na to wyróżnienie zdaniem EA?

Aż 4 karty Hero

W dużej większości w Europie zakończyły się już rozgrywki ligowe. Losy wielu z nich rozstrzygały się w minionej, ostatniej kolejce sezonu. Na pierwszy plan TOTW wysuwają się karty Luisa Suareza z Atletico Madryt Jonathana Davida z Lille. Pierwszy swoją bramką zagwarantował dobycie mistrzostwa Hiszpanii, drugi natomiast mistrzostwa Francji. Oprócz nich kartą bohatera wyróżniony został Lucas Boye, dzięki któremu zespół Elche utrzymał się w LaLiga. Julian Green natomiast przypieczętował awans drużyny Greuther Fürth do pierwszej Bundesligi.

Ostatnie tak dobre TOTW?

Jak wspomniałem wyżej, to był ostatni weekend w sezonie, kiedy mecze rozgrywały drużyny z najlepszych Europejskich lig. Być może to sprawiło, że ujrzeliśmy tak dobrą drużynę tygodnia. Po długim czasie posuchy w końcu możemy liczyć na wysokie overalle w postaci IFów.  Mimo iż Mane, Modrić, Gnabry czy Pepe są świetnymi kartami, to jednak nie na tak późny etap gry. Nawet najlepsze karty wydawane w ramach TOTW  są gorsze od TOTSów. W wielu przypadkach również karty z poszczególnych eventów biją na głowę InForm. Wciąż poruszane są kwestie zmiany systemu wydawania TOTW. Nie wydaje się jednak, aby cokolwiek się zmieniło do końca obecnej edycji. Być może jakieś zmiany ujrzymy dopiero w FIFIE 22.

Nowe SBC oraz wyzwania

Oprócz wyżej wspomnianego TOTW, do gry trafiły dwie nowe karty w ramach SBC. W pojedynku Showdown w ramach finału Ligi Mistrzów możemy zgarnąć jedną z dwóch kart. Kaia Havertza lub Kyle’a Walkera.

Fot. EA Sports

Sama karta Timo Wernera zapowiada się bardzo dobrze. Świetne statystyki oraz oraz upgrade gwiazdek sztuczek do czterech może przywrócić Niemca do łask. Naszą uwagę przykuć powinien jednak Kyle Walker. Dotychczas otrzymaliśmy tylko jedną jego kartę specjalną – IFa ocenionego na 86. Jest ona jednak już na tyle stara, że zdążyliśmy o niej zapomnieć. Została ona dodana wraz z TOTW 3, czyli 14 października ubiegłego roku. Był on jednak na tyle dobry, że profesjonalni gracze używali go niejednokrotnie podczas turniejów. Jego karta wygląda imponująco, a w połączeniu z jego sylwetką w grze będzie się nadawał świetnie do gry na środku obrony. Jego dodatkowym atutem jest to, że bardzo łatwo jest go wkomponować do składu, chociażby z Aaronem Wan-Bissaką na ŚO. Warto również wspomnieć o tym, że w przypadku zwycięstwa City, Anglik otrzyma upgrade aż o 2 oczka!

Fot. EA Sports

Z mniej ważnych wyzwań do zdobycia jest Sam Larsson z ligi chińskiej w wersji TOTS Moments. W ramach SBC możemy zdobyć również player picka o ocenie 84+ oraz paczkę z gwarantowaną kartą TOTS Serie A.