FIFAe Nations Cup: koniec marzeń Polaków o awansie!

fifa 21 FIFAe Nations Cup 2021 damie
Fot. Damie Facebook

Za nami Play-Offy europejskich kwalifikacji do FIFAe Nations Cup. Poznaliśmy już wszystkie ekipy, które awansują na mistrzostwa ze starego kontynentu.

Zderzenie Polaków z rzeczywistością

Swój pierwszy dwumecz rozegraliśmy z Niemcami, którzy byli stawiani w roli faworytów w tym pojedynku. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie. Jako pierwszy zagrał “natsu”, a jego przeciwnikiem był “DullenMIKE’” który na co dzień reprezentuje barwy VFL Wolfsburg. Mecz zakończył wynikiem 0 – 1 i wszystko teraz leżało w rękach “damiego”, aby doprowadzić do dogrywki. Niestety, zmierzył się on z reprezentantem RBLZ “Umutem”, który nie pozostawił nam żadnych złudzeń. Drugi mecz przegraliśmy 1 – 4 , co oznaczało spadek do drabinki przegranych. Tam już czekała na nas reprezentacja Włoch.

Jako pierwszy ponownie rozpoczął “natsu”, który swój mecz zakończył takim samym wynikiem jak poprzednio, 0 – 1 przeciwko “Hexon Pignone”. Na nasze szczęście “damie” podtrzymał nasze nadzieje na awans na finały FIFAe Nations Cup. Udało mu się ograć swojego przeciwnika, “karimisbaka”, 3 – 1. Tym samym doprowadził do decydującego meczu, w którym “damie” ponownie zmierzył się z “Pignone”. Tym razem Włoch był dla nas bezwzględny i wygrał on z Polakiem aż 6 – 1. Zakończył on tym samym turniej udział naszych rodaków w eliminacjach.

W tym miejscu należą się podziękowania dla “natsu” oraz “damiego”. Mimo braku awansu na FIFAe Nations Cup należą im się najszczersze gratulacje za walkę do samego końca!

Pozostałe wyniki

fifa 21 FIFAe Nations Cup 2021
Fot. FIFAe

Wszyscy zwycięzcy pierwszych meczów mieli od razu zagwarantowany awans na FIFAe Nations Cup. Osiem zespołów, które poniosło porażkę, spadło natomiast do drabinki przegranych. Tam już jedynie trzy ekipy mogły uzyskać awans na mistrzostwa. Zwycięzcą Europejskich Play-Offów okazała się Anglia. W finale “Hashtag Tom” oraz “Tekkz” pokonali Niemców 2 – 0.

fifa 21 FIFAe Nations Cup 2021
Fot. FIFAe

Do półfinałów drabinki przegranych awansowały cztery zespoły, Włochy, Belgia, Szwajcaria oraz Francja. Belgowie pokonali Włochów 2 – 1 mimo porażki w pierwszym meczu, natomiast Francuzi pewnie wyeliminowali Szwajcarów. Dwie zwycięskie ekipy były już pewne awansu, lecz w ich bezpośrednim pojedynku zwyciężyli Francuzi. W meczu o ostanie wolne miejsce na FIFAe Nations Cup Włosi zmierzyli się ze Szwajcarami. Pogromcy Polaków odnieśli pewne zwycięstwo wynikami 1 – 0 oraz 4 – 1 i zameldowali się w turnieju mistrzowskim.

FIFAe Nations Cup odbędzie się w dniach 20 – 22 sierpnia w Kopenhadze. W turnieju wezmą udział 24 kraje, w tym 11 z Europy.