MSI: Koniec marzeń MAD Lions – DAMWON w finale!

lol lck dwg dk showmaker khan msi 2021

Po szalonej serii DAMWON Kia dopisało kolejne zwycięstwo na swoje konto eliminując europejskie MAD Lions z MSI 2021 wynikiem 3-2!

DAMWON Kia – 1 vs. 0 – MAD Lions

Początkowe minuty dość spokojne, jednak z kilkoma ciekawymi zagraniami. Rozpoczęło się od dwa na, dwa na bocie, gdzie Kaiserowi udało się zgarnąć zabójstwo na BeryLu, a Ghostowi na Carzzyemu. Następnie mogliśmy oglądać all in ze strony Khana na Ornnie, który zapędził się o krok za daleko i Armutowi udało się przeżyć, a wieża wykończyła Khana! Jednakże warto zauważyć, że na początku to DK wyglądało lepiej, a MAD Lions miało tylko trochę więcej szczęścia. Kolejna akcja to 14 minuta i Humanoid z solo killem na Showmakerze!

Po fazie early game dolna alejka wygrana przez DK, środek i góra na równi, oraz dżungla dla MAD Lions. Dochodzimy jednak do 18 minuty i walki na górnej rzece, gdzie Damwon całkowicie miażdży Lwy w walce drużynowej. Zgarniają w niej trzy zabójstwa za zero, co daje nam 2 tysiące złota przewagi na rzecz DK. W 22 minucie kolejna walka, dość równa, jednak Damwon Kia znajduje znów kolejne piękne okienko i zabija swoich czterech rywali. Kolejno zgarniają smoka i Barona Nashora i 4 tysiące złota przewagi dla DK. MAD Lions zaczęło się sypać. Między innymi dlatego, że ich główne źródło obrażeń, jakim miał być Carzzy na Kaisie miał w 25 minucie 0/5/2. W 26 natomiast DK wygrywa kolejną walkę i kończy grę!

MAD Lions – 1 vs. 1 – DAMWON Kia

Lee Sin / Volibear / Sylas / Xayah / Braum vs. Gnar / Udyr / Viktor / KaiSa / Nautilus

Pierwsza krew pada na konto DK, dokładnie Beryla, któremu udaje się zabić Carzziego, jednakże Elyoya zabija w odpwiedzi Ghosta! Od samego początku Damwon Kia naznacza swoją mechaniczną przewagę nad rywalami. Tę różnicę zdecydowanie widać na dolnej alejce.

W 8 minucie Carzzy nie chce chyba oddać tego meczów za darmo i zgarnia dwa zabójstwa w pojedynku dwa na dwa! Nagle to MAD Lions znajduje kilka świetnych zagrań, aGhost zaczyna trollować! Lwy zdobywają przewagę w złocie i wracają do gry!

Na dolnej alejce widzimy pojedynek supportów! BeryL, jak i Kaiser, mierzą się ze sobą w tym, kto trafi lepiej swoje umiejętności, kto lepiej dostarczy zabójstwo swojemu strzelcowi. W 18 minucie mamy pierwszą większą walkę drużynową, która z początku wydaje iść po równi, jednakże nadal to MAD Lions zgarnia wieże na środku. Nagle to MAD Lions zgarnia jedno, dwa, trzy zabójstwa i powiększa jeszcze bardziej przewagę nad swoimi rywalami, a Carzzy zgarnia kolejne zabójstwa na swoje konto i odkupuje swoje winy za poprzednie spotkanie – Carzzy 6/2/2! W 21 minucie można powiedzieć, że DK „zdobywa gola kontaktowego” i wygrywa walkę drużynową. Damown w 26 zaczyna Barona, jednakże przepiękne piórkami zabiera go Carzzy! Jednakże drużyna Khana zabija aż trzech graczy, za jednego wygrywając walkę!

W 30 minucie „lwy” zgarniają dla siebie smoczą duszę! MAD Lions wygrywa piękne kolejna wakacje drużynowa 5 za 1 i wchodzą do bazy rywali, kończąc drugie spotkanie! MAD Lions wyrównuje serie! Wygrywa drugą mapę!

DAMWON Kia – 1 vs. 2 – MAD Lions

Gnar / Udyr / Viktor / Kaisa / Nautilus vs. Lee Sin / Volibear / Sylas / Xayah / Braum

Pierwsza krew tym razem na konto MAD Lions i zyskuje ją Carzzy! Następnie gra spowolniła, jedynie jedno zabójstwo na Humanoidzie. Następnie świetnie odpowiada Elyoya zabójstwem Gnara! Lekkie przewagi na górnej i dolnej alejce dla MAD Lions, jednak DK świetnie odpowiada cały czas na środkowej alei, dodając zasobów Showmakerowi i jego Jaycowi. MAD Lions znajduje fantastyczną walkę drużynową na dolnej alejce i zyskują kolejne trzy zabójstwa na swoje konto i smoka górskiego.

W 15 minucie gry MAD miało już 6 zabójstw i dwa tysiące sztuk złota przewagi! Kolejny celem dla obydwu drużyn był smok, który pojawił się dopiero w 18 minucie. Jednak, dzięki bardzo dobrej grze mapą i wizją MAD zdobyło tego smoka, czego szybko pożałowali. Ekipa z Korei odpowiedziała zabraniem dwóch wież drugiego poziomu: na górnej i środkowej alejce.

Trzy minuty później MAD brawurowo rozpoczęło barona, którego udało im się zabrać. Całość jednak nie wyglądała tak kolorowo. Damwon otoczyło walczące z Baronem Lwy i odegrali perfekcyjną egzekucję, zdobywając unicestwienie przeciwnej drużyny.

Na odpowiedź MAD nie musieliśmy długo czekać. Powrót kolejnego smoka na mapę wywołał olbrzymią walkę na dolnej rzece, którą wygrało MAD i ustawiło sobie punkt duszowy. DK szukało odbicia się w tej grze poprzez podejście pod Barona, którego musieli niestety dla nich odpuścić. Korea nie chciała odpuścić i kolejną próbę podjęli przy następnym smoku. MAD wykorzystało agresję przeciwnika i zdobyli unicestwienie przeciwnika za zaledwie trzy zabójstwa, a chwilę później wzięli na swoje konto Duszę Smoka, Barona.

Po szalonej walce w bazie przeciwnika zawodnicy DK nie byli w stanie powstrzymać fali minionów w ich bazie i ich Nexus ku ucieszy fanów z Europy eksplodował! Ta sytuacja ustawiła MAD Lions w pozycji punktu meczowego dla Europy!

DAMWON Kia – 2 vs. 2 – MAD Lions

Lee Sin / Rumble / Sylas / Tristana / Rell vs. Gnar / Udyr / Viktor / KaiSa / Leona

Na ostatniej mapie DAMWON zdecydowało się pozostać na niebieskiej stronie mapy. Na akcję nie musieliśmy czekać długo. Wymiany na górnej i środkowej alejce zaczęły się już od 2 minuty gry! Pierwsza krew wpadła na konto MAD Lions na środkowej alejce, a kolejne chwilę później dołożył Carzzy.

W kolejnych minutach gra nie zwalniała tempa, a zabójstwa i walki miały miejsce na całej mapie. Około 10 minut MAD popełniło kilka błędów i DK wysunęło się na minimalną przewagę w złocie.

W kolejnych minutach mimo olbrzymiej przewagi zdobytej w pierwszych minutach MAD zaczęło się gubić na mapie. Smok, wieże oraz kolejne zabójstwa zaczynały budować olbrzymią przewagę złota dla ekipy z Korei.

Damwon rozpędziło swoją kulę śniegową, która chwilę później zmieniła się w lawinę, która przygniotła MAD Lions. Silver Scrapes w głośnikach – przed nami mapa numer pięć!

MAD Lions – 2 vs. 3 – DAMWON Kia

Gnar / udyr / Sylas / KaiSa / Leona vs. Jayce / Rumble / Zoe / Tristana / Alistar

Zgodnie z oczekiwaniami na ostatniej mapie zobaczyliśmy ponownie zmianę stron i to MAD Lions wylądowało po niebieskiej stronie.

Mimo, że początek walki zapowiadał się bardzo spokojnie bardzo szybko tempo zostało podkręcone. Już przed 10 minutą mogliśmy oglądać kilka walk drużynowych, w których DK zdobyło przewagę kilku zabójstw i 2 tysiące sztuk złota.

Pierwsza olbrzymia walka drużynowa miała miejsce w 11 minucie, gdy po użyciu czterech teleportacji na dolnej alejce mogliśmy oglądać walkę 5 vs. 5! Niestety dla fanów z Europy padło tylko jedno zabójstwo, którego ofiarą był Carzzy.

Zawodnicy DAMWON Kia nie zatrzymywali się ani na chwilę, a przewaga rosła z minuty na minutę. Tak rozpędzoną ekipę z Korei mało kto byłby w stanie pokonać. Taka sztuczka również nie udała się Europejskim Lwom! Korea wygrywa mapę, serię i melduje się w finale!

Finał na horyzoncie!

Wielki finał MSI 2021 odbędzie się już jutro o 15:00! Zobaczymy tam Mistrza Chin – Royal Never Give Up – które pokonało wczoraj PSG wynikiem 3-1 po zaciętej serii! Spotkanie jak zwykle będziemy mogli oglądać na antenie Polsat Games na Youtube oraz Twitch.tv.