D&D: Baldur’s Gate – Zstąpienie do Avernusa nadchodzi!

dnd baldurs gate avernus
Fot. Wizards of the Coast
- Reklama -

Piąta edycja D&D to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez Wizards of the Coast!

Dungeons & Dragons: Baldur’s Gate – Zstąpienie do Avernusa to przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi – odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem.

Zobacz też:   Diablo 2: Resurrected - wszystko co już wiemy!

W grze gracze trafią do legendarnych Wrót Baldura, miasta ambicji, korupcji i zbrodni. Już w ich pierwszych krokach, jako poszukiwacze przygód zostaną uwikłani w niesamowite intrygi. Ich sieci rozciągają się od cieni Wrót Baldura, aż ku szeregom Krwawej Wojny!

- Reklama -

Za co gracze pokochają przygodę w świecie Baldur’s Gate?

  • Scenariusz przygotowany został tak, aby poczuć rosnącą heroiczność postaci. Tutaj ważą się losy wielu istnień i to my będziemy grać pierwsze skrzypce.
  • W trakcie przygody gracze będą mieli okazje odwiedzić jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nie tylko dla fanów gry fabularnej, ale także wielu gier cRPG.
  • Różnorodność lokacji a także wyzwań w scenariuszu zasługuje na szczególną uwagę. Od miejskich intryg aż do dynamicznych wyścigów po pustkowiach pierwszego kręgu piekła.
  • Wydarzenia z tej przygody stanowią oficjalne (choć częściowe) połączenie wątków z gier Baldur’s Gate II: Cienie Amn oraz Baldur’s Gate III.
  • Poza 150 stronami opisującymi epicki scenariusz, znajdziemy także dokładny przewodnik po ikonicznych Wrotach Baldura na ponad 50 stron!
  • W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (52 x 74 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki.
  • Do wykorzystania są także nowe magiczne przedmioty, stworzenia i zasady dotyczące piekielnych machin wojennych.

Wrota Baldura – Zejście do Avernusa stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych. Są to Player’s Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master’s Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi). Aby dowiedzieć się więcej o polskim wydaniu tego legendarnego systemu sprawdź stronę wydawcy!.

- Reklama -