NRG Asia przejmuje GAM Esports!

Fot. Michał Konkol / Riot Games
Fot. Michał Konkol / Riot Games

NRG Esports połączyło się z CMG.Asia, by utworzyć organizację NRG Asia. Natomiast ta przejęła GAM Esports i od letniego splitu będzie grać w VCS.

Wcześniejsze sukcesy NRG Esports

NRG Esport to esportowa organizacja ze Stanów Zjednoczonych stworzona pod koniec 2015 roku. W 2016 zobaczyliśmy jej dywizję League of Legends w NA LCS. Wiosną awansowała do fazy pucharowej, jednak latem w nieco innym składzie poszło dużo gorzej. Za to wraz ze spadkiem z ligi właściciele wycofali się z tej gry.

NRG Esports natomiast bardziej było znane z Counter Strike: Global Offensive. Tam ich dywizja istniała prawie cztery lata i osiągała wiele sukcesów. A największym było wygranie IEM Shanghai 2018 w składzie, który później powędrował do Evil Geniuses. Jednak jeszcze lepsze wyniki NRG osiągało i dalej osiąga w Rocket League, gdzie jest aktualnie najlepszą drużyną na świecie.

NRG Asia, czyli nowy rozdział

Teraz NRG zdecydowało się na powrót do League of Legends. Tym razem trochę w innym stylu, ponieważ po połączeniu z CMG.Asia, firmą zajmującą się fitnessem i lifestylem w Wietnamie. Dlatego też pierwszy krokiem jest przejęcie mistrza tamtejszej ligi, czyli GAM Esports.

Celem jest dalsze wygrywanie w Wietnamie oraz umocnienie pozycji tego zespołu na scenie międzynarodowej. Także miejmy nadzieję, że reprezentanci VCS będą mogli się pojawić na tegorocznych mistrzostwach świata.