Flashpoint 3 startuje! Kto przybliży się do Majora?!

flashpoint 3
Fot. Flashpoint
- Reklama -

Już dziś rozpoczyna się Flashpoint 3! W grze pierwsze w tym roku punkty RMR! Kto okaże się lepszy w poniedziałkowych starciach?

Trzecia odsłona Flashpoint jest pierwszą w tym roku okazją do zdobycia punktów RMR, które są przepustką na Majora. Wśród 16 drużyn światowej czołówki, znajdziemy również polski akcent w postaci Anonymo. Zespół Snaxa i spółki rozpocznie swoje zmagania w piątkowy wieczór przeciwko ekipie NIP, wzmocnionej w ostatnim czasie przez Device.

Poniedziałkowe zmagania w Flashpoint rozpoczną się od pojedynku dwóch francuskich ekip. Zaproszony do turnieju Team Vitality zmierzy się z drużyną DBL PONEY, której w zamkniętych kwalifikacjach udało się awansować z ostatniego premiowanego miejsca. Zdecydowanym faworytem spotkania wydaje się ekipa ZywOo, która jednak kilka dni temu odpadła w finale dolnej drabinki Dreamhack Masters Spring, przegrywając swoje starcie z FURIA. Czy drużyna NBKa będzie w stanie sprawić niespodziankę? Przekonamy się już o godzinie 18.

- Reklama -

Trzy godziny później powinien rozpocząć się pojedynek dwóch zaproszonych na Flashpoint drużyn. Po jednej stronie barykady zobaczymy Astralis, które już od dłuższego czasu przeplata swoje mecze raz gorszymi, a raz lepszymi występami. Po odejściu Device i wskoczeniu Bubzkji’a ta legendarna ekipa wciąż nie może wejść na swój najlepszy poziom. Podczas ostatniego Dreamhacka przeszli fazę grupową jak burza, ogrywając Extra Salt i Complexity. W ćwierćfinale zostali jednak sprowadzeni na ziemię przez G2. Naprzeciwko nich ujrzymy OG, które wraca do gry po ponad dwutygodniowej przerwie. Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się w kwietniu, a górą z tego starcia wyszła ekipa polskiego zawodnika, Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Był to debiut w barwach OG FlameZ’a. Czy Izrealczyk i tym razem poniesie swoją drużynę do zwycięstwa?

Droga na Majora?

W 2020 roku z powodu pandemii nie odbył się turniej rangi mistrzowskiej CS:GO. Najlepsze 24 drużyny obecnych dwunastu miesięcy spotkają się na PGL Major Stockholm. Flashpoint 3 jest pierwszym europejskim turniejem w 2021 roku, który umożliwia zdobycie punktów RMR i przybliżenie się do awansu na te prestiżowe zmagania. Dla zwycięzcy przygotowane jest 1600 punktów oraz 17 tysięcy dolarów. Polska transmisja ze zmagań odbędzie się na kanale Twitch GG League!

- Reklama -