MSI: Rozpoczynamy pierwszy dzień zmagań!

lol msi 2021
Fot. Riot Games

Dziś pierwszy dzień MSI po roku przerwy spowodowanej koronawirusem. W meczu otwarcia C9 zmierzy się z Damwon, a w zamknięcia MAD z PSG!

Po zwycięstwie w G2 Esports w 2019 roku, nie dano nam zobaczyć ich ponownego triumfu, lub walki w 2020 roku. MSI zostało na tamten czas odwołane przez sytuację pandemiczną spowodowaną na całym świecie. Jednakże po dwóch latach czekania, w końcu dane jest nam oglądać turniej na, który każdy z kibiców League of Legend wyczekuje z niecierpliwością! MSI rozpoczyna się już za niecała godzinę!

DWG KIA kontra Cloud9

W pierwszym meczu, w zasadzie najciekawszym meczu będziemy mogli oglądać mistrzów LCK w pojedynku z mistrzami LCS. Zdecydowanie wielu ekspertów League of Legends nie uważa, żeby C9 mogło powalczyć jak równy z równym z takimi zespołami jak Damwon, czy RNG. Jednakże po przejściu tam Perkza, “chmurki” wyglądają naprawdę dobrze, jak i sam zawodnik środkowej alei, chcę pokazać na co go stać. Myślę, że w formacie BO1, może zdarzyć się wiele ciekawych rzeczy i możemy nawet zobaczyć wygraną dla ekipy z Ameryki. Czy rzeczywiście tak będzie? Tego nie wie nikt, ale możemy się tego przekonać o godzinie 15!

PSG Talon kontra MAD Lions

Również o godzinie 20:00 będziemy mogli zaobserwować pierwszy mecz MAD Lions. Oczekiwania wobec nich nie są raczej wysokie, jednak wielu fanów liczy, że Europa dobrze pokaże się na MSI. Osobiście wierzę w MAD Lions. W playoffach, wyglądali naprawdę na bardzo dobrą drużynę i mam nadzieję, że zaskoczą nas i tym razem. Ich pierwszy mecz do najprostszych należeć nie będzie, bo większość z nas pamięta, jak dobrze udało się pokazać PSG Talon na mistrzostwach świata, więc wobec nich też ludzie wiele oczekują. Jednakże wspominając już same Mistrzostwa, to MAD Lions miało wtedy bardzo nie udanym występ, gdzie nie wyszli nawet z play-inów. “Lwy” mają nam coś do udowodnienia i mam nadzieję, że uda im się to zrobić.

Resztę meczy znajdziecie w tabeli poniżej i mam nadzieję, że czekaliście z niecierpliwością, bo tegoroczne MSI zapowiada nam się naprawdę interesująco.

DWG KIA15:00⁠⁠Cloud9
Infinity Esports16:00⁠⁠DetonatioN FM
Pentanet.gg17:00⁠⁠Royal Never Give Up
Pentanet.gg 18:00⁠⁠Unicorns Of Love
PaiN Gaming 19:00Istanbul Wildcats
PSG Talon20:00⁠⁠MAD Lions