Teamfight Tactics Reckoning wystartowało!

Teamfight Tactics Reckoning
Fot. Riot Games
- Reklama -

Czas rozpocząć wakacyjne szaleństwo wraz z Teamfight Tactics! Najnowsza rotacja: Osąd pojawiła się na serwerach live parę dni temu z ogromem nowości!

Czas rozpocząć wakacyjne szaleństwo wraz z Teamfight Tactics! Najnowsza rotacja: Osąd pojawiła się na serwerach live! Wraz z jej nadejściem otrzymaliśmy nowych bohaterów, którzy już nie bazują na mechanice wybrańców. Jednak nie martwcie się! Riot z wielką dokładnością opracował świeżą mechanikę, która opiera się na przedmiotach cienia. Po startowej karuzeli podobnie jak przy zakupie herosów będą pojawiać się składniki przedmiotów, które w zależności od waszych wyborów będziecie mogli wykorzystać jako pełen przedmiot! Najnowsza mechanika sprawia, że przedmiotów, które możemy wykorzystać w grze, jest dwa razy więcej! Riot przygotował niespodziankę pod względem kolejki rankingowej, bowiem każdy niezależnie od poprzedniej rangi zacznie wspinaczkę od Ironu II.

Przedmioty Cienia

Musimy pamiętać, że przedmioty cienia są o wiele mocniejsze niż te standardowe, dlatego używamy tylko z głową! Użyty nieodpowiednio może kosztować nas więcej strat niż przynieść pożytku. Jednak warto wspomnieć, że każdy przedmiot cienia ma swoją cenę — dosłownie. Jak to opisał Riot: „Czy potraficie wyobrazić sobie, że Draven rzuca toporami szybciej i szybciej, jednocześnie zadając obrażenia samemu sobie i lecząc się Krwiopijcem? To przerażający zestaw, ale zrobi się jeszcze straszniej, gdy zaczniemy rozważać kompozycje, w których można go użyć”. Faktycznie brzmi aż tak strasznie? Dla nas tak!

- Reklama -
Teamfight Tactics Reckoning
Fot. Materiały własne / Riot Games

Warto pamiętać również o nowych bohaterach aktualnej rotacji. Wiele postaci zostało zastąpionych, a kilka wróciło do nas z poprzedniej rotacji wraz ze zmienionym wyglądem oraz mechaniką. We własnej opinii jest to najlepszy czas od momentu pojawienia się Teamfight Tactics na rynku, gdzie postacie nie są toporne, a oglądanie walk drużyn jest niesamowicie efektywne. Możemy podziwiać między innymi dalekie skoki Nidalee oraz Warwicka czy idealne rzuty kosą Thresha.

Piąta rotacja postawiła na wolność, dlatego możemy tworzyć własne kombinacje, bawiąc się kompozycjami. Do dyspozycji mamy 14 klas oraz 13 pochodzeń:

Teamfight Tactics Reckoning
Fot. Riot Games

Wsparcie dla naszych małych legend!

Producenci gry informują nas, że gra będzie stale ulepszana, więc to dopiero początek przygody! Aby dokładniej poznać rozstawienia kompozycji czy naszych przedmiotów możemy korzystać z fanowskich stron takich jak:

To właśnie tutaj stale aktualizowane są informację dotyczące rozgrywki, które pobierane są od najlepszych graczy z całego świata!

Emocje względem aktualizacji Teamfight Tactics nie byłyby takie same, gdyby Riot wraz z pojawieniem się nowej rotacji nie zmieniał kolorystyki oraz sklepu z akcesoriami, które umilą nam rozgrywkę oraz oko. Do dyspozycji mamy nowe Małe Legendy oraz dwie plansze. Szczególnie zadbano o wakacyjne motywy, które pozwolą poczuć się niczym na Hawajskiej plaży!

Rotacja Osądu bazuje na ciemnych i mglistych barwach – najprawdopodobniej mają przypominać zniszczenie, o którym głośno było wraz z pojawieniem się nowego bohatera, jakim jest Viego. Kolory wraz ze skórkami postaci dobrane są w taki sposób, aby z łatwością rozróżniać, do jakiej kompozycji będą pasować. Ciekawym rozwiązaniem będzie zakup Przepustki Osądu, a jej cena to 1250 RP. Dzięki niej zyskujemy ekskluzywne nagrody, które znajdziemy w zakładce klienta.

Hiperodświeżanie dla każdego!

Świetną wiadomością dla każdej osoby, której brakuje czasu, będzie nowy tryb, czyli Hiperodświeżanie! Jest to o wiele krótsza wersja rozgrywki, którą już dobrze znamy. Zamiast znanych nam stu punktów życia mamy ich jedynie dwadzieścia. Czas trwania tego trybu waha się między 5, a 20 minutami. Zapominamy o trzymaniu ekonomii, a w zamian skupiamy się na tworzeniu jak najsilniejszej drużyny. Z trybu możemy korzystać jako sposób na poznawanie kompozycji, ale również jako wspinanie się po szczeblach rankingu. Jednak nie jest to typowy, taki jak znany nam dotychczas ranking. Za każde przynajmniej zajęte czwarte miejsce zostajemy nagradzani punktami. Każdy z graczy swoją przygodę z Hiperodświeżaniem rozpoczyna od kręgu Szarości. Szczytem wspinaczki jest ranga Hiper!

Rotacja Osądu wreszcie postawiła na wolność wyboru. Pozbycie się mechaniki wybrańców znacząco odświeżyło grę i pozwoliło odetchnąć graczom. Mechanika przedmiotów cienia już od pierwszych chwil zbierała pozytywne opinie wśród Polskich Streamerów TFT. Miejmy nadzieję, że wasze Małe Legendy są gotowe do walki, ponieważ Osąd czas zacząć!

- Reklama -