LCK wchodzi we franczyzę od 2021

lol lck arena
Fot. LCK Arena / Riot Games

Dzisiejszy poranek zaskoczył nas szokującą wiadomością Riotu z Korei! Oficjalnie od 2021 roku LCK wprowadza franczyzę!

Riot Korea wprowadza system wraz z nową stroną internetową, na której można przeczytać wszystkie informacje i szczegóły na temat nowego dla tej ligi systemu rozgrywek oraz ustanawiającą formalny proces aplikacyjny dla organizacji chcących współpracować z Riot.

Zespoły będą musiały złożyć wniosek przed 19 czerwca i przejść formalny proces przeglądu, który odbędzie się od 19 czerwca do sierpnia. Riot ogłosi swój ostateczny wybór drużyn partnerskich we wrześniu. Proces ten będzie bardzo podobny do tego, jaki mogliśmy oglądać niedawno w Europie.

W oficjalnym komunikacie czytamy: “W 2021 roku planujemy wdrożyć model długoterminowej współpracy w LCK, aby stworzyć środowisko, w którym fani, zawodnicy i drużyny mogą tworzyć długoterminowe relacje” napisał Riot. “Dzięki tej zmianie planujemy wzmocnić kompetencje LCK i ostatecznie zapewnić bardziej satysfakcjonujące wrażenia dla wszystkich uczestników ligi”.

Wybrane organizacje będą członkami LCK na stałe, co oznacza koniec turniejów relegacyjnych i możliwości spadku z ostatniego miejsca ligi jak również awansu do ligi. Ostatni turniej relegacyjny odbędzie się pod koniec wiosennego splitu w tym roku, jednak zgodnie z zasadą formalnego procesu przeglądu organizacji awans na Letni Split nie oznacza utrzymanie tego miejsca w 2021 roku.

Dodatkowo w ramach wsparcia dla rozwoju ligi Riot wesprze organizacje partnerskie częścią przychodów ligi koreańskiej, w tym za umowy sponsorskie. Ma to za zadanie pomóc przygotować organizacje do wprowadzenia minimalnej pensji dla graczy w lidze, która ma wynosi około 49 000$, aby zapewnić graczom stabilność ich kariery.