Napoli poza pulą licencji gry Fifa od Electronic Arts!

Napoli PES Konami FIFA21
Fot. Konami
- Reklama -

Kolejny krok japońskiego producenta w wyścigu po miano najlepszej gry piłkarskiej! FIFA traci licencję kolejnego klubu Serie A, Napoli!

Japoński wydawca nie próżnuje. Konami udowadnia, że pozbawienie Electronic Arts licencji Juventusu oraz AS Romy to był dopiero początek. Po przejęciu licencji dwóch czołowych drużyn Serie A, japoński producent decyduje się uszczuplić zasoby EA o kolejną z nich.

Kwiecień miesiącem nieszczęść

28 kwietnia Konami na swojej oficjalnej stronie ogłosiło podpisanie kontraktu z klubem SSC Napoli. Klub z Neapolu jest obecną drużyną reprezentanta Polski – Piotra Zielińskiego.

- Reklama -

Niebawem światło dzienne powinny ujrzeć najnowsze informacje na temat przyszłych odsłon FIFY oraz PES’a. Gracze mogą być pewni, że twórcy obydwu marek zrobią wszystko, co w ich mocy, aby to ich gra była tą, o której mówi większość społeczności. Przewaga posiadanych licencji nadal leży po stronie Electronic Arts, ale jeśli Konami nie osiądzie na laurach, Pro Evolution Soccer stopniowo powinno zyskiwać kolejne licencjonowane drużyny. Tym samym pozbawi swojego konkurenta przewagi.

Zobacz też:   Pabu w końcu awansował na MSI!

Oficjalny zwiastun współpracy

Nie zabrakło słodkich słów władz Napoli

Dzięki temu bliskiemu partnerstwu między naszymi firmami, eFootball PES stanie się ostateczną serią gier wideo dla włoskiej piłki nożnej. Pokazując ogromną wiarę w nasz długoterminowy plan, jesteśmy zaszczyceni, że Napoli zdecydowało się podpisać tę ekskluzywną umowę z KONAMI.

Naoki Morita – Prezes Konami.

Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z tak innowacyjną, międzynarodową marką jak KONAMI, aby tworzyć treści i wyjątkowe doświadczenia dla fanów Napoli. KONAMI jeszcze bardziej związało swoją nazwę z marką Napoli, nabywając prawa do nazwy boiska treningowego. To partnerstwo jest najświeższym krokiem w szerszym dążeniu do internacjonalizacji marki Napoli, nad którą klub pracował w ostatnich latach.

Serena Salvione – Główny Gpecjalista ds. Rozwoju Międzynarodowego
napoli EA Konami PES
Fot. Konami

KONAMI ogłosiło, że stanie się również Oficjalnym Partnerem Centrum Treningowego klubu piłkarskiego Napoli. Od 1 lipca 2021 roku obiekt będzie nosił oficjalną nazwę “SSC Napoli KONAMI Training Center”. Będzie również wyposażony w kompletnie nową strefę gier dla zawodników oraz gości. Kontrakt na wyłączność zacznie obowiązywać od początku sezonu 2022/2023. Z tego względu ostatnia szansa na zagranie Azzurri w grze z serii FIFA pojawi się w tegorocznej odsłonie światowego hitu Electronic Arts.

- Reklama -