Oddity wykluczony, czyli nie tylko Nitro z banem od Riotu!

lol lcs proving grounds zeyzal c9 solafide oddity
Fot. Shannon Cottrell / Riot Games
- Reklama -

Oddity, właściciel SolaFide Esports został wykluczony ze wszystkich lig Riotu na 3 lata po tym, jak wyszło na jaw, że jego organizacja nie płaci zawodnikom!

Wczoraj naszą krajową sceną esportową zatrząsnęło, gdy do opinii publicznej trafiła informacja o dożywotnim wykluczeniu Nitro z ekosystemu turniejowego Riotu. Sergiusz Górski, czyli właściciel 7MORE7 Pompa Team będzie musiał znaleźć nowego właściciela dla swojej organizacji. Taki jest wymóg aby ta mogła nadal występować w Ultralidze, o czym pisaliśmy wczoraj.

Bany także w NA

Podobne, choć mniej drastyczne ograniczenie spadły na Colina „Oddity” Ethana. Właściciel SolaFide Esports został wykluczony ze wszystkich sponsorowanych przez Riot wydarzeń do 1 stycznia 2024. Zakaz miał trwać trzy lata, jednak Riot zdecydował, aby czas kary odliczać od daty pierwszego przewinienia.

- Reklama -

Kim jest SolaFide?

Dla tych którym nazwa SolaFide Esports nic nie mówi warto wspomnieć, że jest to organizacja z NA. Występują po za główną ligą LCS. W jej składzie do tej pory grali tacy zawodnicy jak Zeyzal, Apollo czy Dhokla. Wcześniej reprezentowali oni barwy topowych Amerykańskich drużyn. m.in Cloud9, Evil Geniuses, CLG czy Immortals.

Zgodnie z ogłoszeniem Riot Games, które możecie przeczytać pod tym linkiem powodem wykluczenia był fakt, że “Oddity nie wypełnił swoich zobowiązań wobec członków zespołu w zakresie płatności i wstrzymał nagrody pieniężne od graczy i trenerów SolaFide. LCS postrzega to jako postępowanie wykraczające poza granice najlepszych interesów Proving Grounds (amerykański odpowiednik EU Masters) i innych lig objętych wspariem Riot.”

Obrona Oddity

Sam zainteresowany w swoim oświadczeniu na temat podkreślił, że wiele problemów młodej organizacji przysporzyła pandemia. Drużyna jak i wiele firm nie było na nią gotowych. Na swoim Twitterze napisał: “Z powodu uciążliwych komplikacji spowodowanych przez Covid-19 odczuwanych przez wielu, tutaj, w SolaFide, również dotknęliśmy. Niestety, w połączeniu z niemożnością przekazywania środków za granicę, spowodowało to poważne problemy z księgowością.”

Drużyna została rozwiązana 18 marca, a z organizacji odeszli zawodnicy oraz sztab trenerski.

Uważacie, że kara, jaką jest 3 letnie wykluczenie z rozgrywek Riotu była odpowiednia? Oddity z pewnością zawiódł zaufanie swoich podopiecznych. Jednak jak sam tłumaczy sytuacja była spowodowana pandemią, która jak wszyscy mamy nadzieję – nie potrwa wiecznie.

- Reklama -