Michu debiutuje z EG w turnieju FunSpark!

michu showdown csgo
Fot. Maciej Kołek / GG League

Dokładnie 5 dni po oficjalnym ogłoszeniu, Michu zadebiutuje w barwach EG. Ich dzisiejszym przeciwnikiem w ramach FunSpark będzie Dignitas!

Ostatnia szansa dla Polaka

Po zimnym prysznicu, którym można zdecydowanie nazwać etap w ENVY, czas na finalny sprawdzian dla Michała. Jeśli miałby mieć okazje na pokazanie się w pierwszym tierze, teraz jest na to najlepszy moment.

EG ze spadkiem formy.

Sama drużyna borykała się jednak ze sporymi problemami. Miały one podłoże już w samym podejściu do drużyny, o czym mówił tarik w pożegnalnym tweecie.

I’m unhappy that we weren’t able to meet expectations of a world-class Counter-strike team. It’s been very up and down, but mostly down lately. Our results as a team have been lackluster and led to the decision of me benching myself. By no means do I think I was playing well throughout the hardships, but I believe that even with our new lineup that underlying issues had still existed. Ultimately, I had a different approach to our issues however the team didn’t agree with my views. I respect their decision but came to the conclusion that I shouldn’t be a part of a project which I had lost faith in. I still take part in the responsibility of not being able to elevate our team to a consistent top level, and I do not believe one individual is at fault. We won as a team, and we lost as a team. With that being said, I still hope they can come to see success again even if it is without me. We had many great memories and victories that we can cherish forever.

Tarik

Czy Michu będzie lekiem na bolączki EG?

Przede wszystkim będzie powiewem świeżości. Jest to coś, co czasem wystarcza profesjonalnym ekipom wrócić na odpowiednie tory. Czy tak będzie i tym razem? Trudno mówić o tym już teraz. Z pewnością będzie można ocenić ich grę w perspektywie kilku miesięcy. Miejmy jednak nadzieje, że sam Michał nie zawiedzie nas pod względem aimowym. Możemy być pewni, że zrobi wszystko, by wprowadzić drużynę na nowy poziom swoją ciężką pracą, co próbował robić już wcześniej w innych projektach.

Teraz nie będzie już wymówek. Nie będzie można zasłaniać go słabymi kolegami z drużyny. Evil Geniuses to spokojnie światowa topka, zdolna do wielkich zwycięstw, co pokazała jeszcze przed zmianami na przestrzeni dwóch lat. Warto przypomnieć ich największy sukces, czyli zwycięstwo z Astralis podczas finału ESL One New York 2019. Było to świeżo po przejściu drużyny pod skrzydła nowej organizacji. Dało to tak kopa drużynie, jak i przypływ nadziei ich fanom. Przez kolejne miesiące zdołali utrzymać stabilną formę, jednak sukcesu tego kalibru nigdy nie udało im się powtórzyc.

Kiedy gramy?

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:30. Transmisje w języku angielskim będziecie mogli śledzić na kanale FunSpark.