LEC: Rogue kończy marzenia Schalke o finale!

lol lec rogue 2021
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Mimo świetnej formy Schalke w fazie pucharowej, która dała fanom LEC spotkania pełne emocji to Rogue zwycięża dzisiejszą serię i awansuje do meczu o finał!

Rogue 1 – 0 Schalke 04

Karma / Lilia / Tristana / Ashe / Rell vs. Irelia / Udyr / Azir / Xayah / Alistar

Początek mapy rozgrywany bardzo spokojnie. Lekką przewagę mogliśmy zobaczyć na górnej alejce. Irelia genialnie blokowała linię i budowała sobie przewagę farmy nie dając Karmie dojść do sługusów przeciwnika.

Pierwsza krew padła w 8 minucie na konto Rogue, po fatalnym błędzie LIMITa, który zainicjował walkę w niewłaściwym momencie. Schalke znalazło zemstę w zabójstwie Inspireda na dolnej alejce, jednak przyszło im to przypłacić Heraldem i utraconymi wzmocnieniami na środkowej alejce.

Rogue kontynuowało dominację zdobywając przed 17 minutą 3 wieże, a Hans Sama na Ashe dysponował dwoma pełnymi przedmiotami! Rozpędzona ekipa Łotrzyków nie miała zamiaru się zatrzymywać zdobywając kolejne cele na mapie i złoto.

W 25 minucie Schalke przygotowało się do zabrania trzeciego smoka tej mapy, chcąc uniknąć dojścia przeciwnika do punktu duszowego. Rogue również się przygotowało i samego smoka zabrać się nie udało, przez nietrafione Porażenie Inspireda. Kolejne sekundy poszły jednak po ich myśli. Ashe i Tristana zadające tony obrażeń pozwoliły Larssenowi i jego drużynie unicestwić przeciwnika, a chwilę później zakończyć spotkanie.

Dodatkowym smaczkiem tutaj jest poczwórne zabójstwo dla Larssena. Mogło ono przerodzić się w pentakilla, niestety Hans Sama zabrał jedno z zabójstw dla siebie odbierając ten zaszczyt koledze z zespołu.

Schalke 04 0 – 2 Rogue

Nocturne / Hecarim / Ryze / KaiSa / Rell vs. Gnar / Udyr / Viktor / Kalista / Gragas

Na drugą mapę obydwie drużyny nieco podkręciły drafty. Po stronie Schalke dostaliśmy fantastycznego Nocturne na górną alejkę. Możliwość zaaranżowania walki duetu tego bohatera z Hecarimem Giliusa jest poteżnym narzędziem w rękach Niebieskiej drużyny. Po drugiej stronie zoabczuylismy komfort hansa kalsita.

Druga mapa rozpoczęła się od kilku drobnych, ale w pierwszych minutach upadł jedynie LIMIT po agresywnym i czystym wejściu ze strony Inspireda na Udyrze na dolną alejkę. Mimo, że padło tylko jedno zabójstwo, to Hans Sama zdobył przewagę w farmie, dzięki dobremu zarządzanie linią podczas nieobecności przeciwnego wspierającego.

Chwilę później Schalke dało radę zdobyć pierwszą wieżę w tej grze dla siebie, kosztem Abbedagge na środkowej alejce. Oprócz tego gra była bardzo spokojna. Obydwie drużyny szukały zagrań wokół swoich linii czy ułożenia fal minionów. Obydwie drużyny zdobyły na tym odrobinę złota oraz kontroli mapy.

Pierwsza większa walka miała miejsce dopiero w 17 minucie, w której Schalke zdobyło dla siebie dwa zabójstwa oraz smoka. Nie trzeba było czekać długo na drugie starcie. Zaledwie cztery minuty później w starciu obok Barona Nashora Schalke zdobyło cztery zabójstwa oddając jedynie Giliusa.

Rozpędzona Niemiecka ekipa nie czekała długo na kolejną okazję do rozpoczęcia walk. Duet BrokenBlade oraz Gilius odważnie weszło w przeciwną drużynę zdobywając 3 zabójstwa dla Fakerdagge i darmowego smoka. Schalke znając swoją siłę wykonała powtórkę tego ataku parę chwil później zdobywając kolejne darmowe zabójstwa. Na szczęście dla Rogue dobra teleportacja przerwała próbę zdobycia Barona przez przeciwnika.

Rozwiązanie gry niemal przybyło w 31 minucie. Schalke zdobyło Nashora po eliminacji jednego z kluczowych przeciwników. Chwilę później wpadła dla nich dusza piekielnego smoka.

Mimo takiej przewagi Schalke nie było w stanie skończyć gry i potrzebowało do tego kolejnego Barona, którego udało się pokonać dopiero po zdobyciu Starszego smoka i trzech próbach podejścia pod ten obiekt.

Rogue 2 – 1 Schalke 04

Gragas / Hecarim / Syndra / Kalista vs. Wukong / Udyr / Viktor / Kaisa / Rell

Na początku meczu nie działo się dużo. Pierwsza krew wpadła na konto Schalke, później Rogue przejęło jednak kontrolę nad mapą. Do 15 minuty dobra gra drużyny Larssena, która cały czas dostarczała złota swojemu strzelcowi, jednak obchodziło się bez większych walk drużynowych. Dużo wyłapywań i grania mapą. Neon w 19 minucie miał już 0/4 właśnie przez to ile złota trafiło do Hans Samy, który świetnie to wykorzystywał, co chwile zabijając swojego rywala.

Przenosimy się do 25 minuty gry tego meczu, gdzie Schalke wygrywa w cudowny sposób walkę drużynową i idzie na smoka, jednak tam dobra dyspozycja Inspireda, który kradnie i zabezpiecza już trzeciego smoka na konto swojej drużyny. W 30 minucie dzięki fantastycznej predyspozycji Larssena w walce Rogue zabezpiecza piekielną duszę smoka, zabijają całą drużynę przeciwną. Dzięki unicestwieniu wroga zgarniają jeszcze Barona. Z Nashorem ekipa Łotrzyków wygrywa kolejną potyczkę, po czym kończą grę!

Schalke 04 1 – 3 Rogue

Karma / Hecarim / Ryze / KaiSa / Gragas vs. Kennen / Udyr / Lucian / Kalista / Rell

W ostatniej grze serii zobaczyliśmy postacie widziane w poprzednich mapach. Hans Sama znowu zdecydował się na swój komfortowy wybór jakim jest Kalista, jednak Schalke kontrowało ten wybór swoimi postaciami, m.in. Karmą.

Początkowa faza rozgrywki to równe wymiany bohaterów oraz obiektów neutralnych na mapie. Mimo drobnej przewagi Schalke w pierwszych minutach to Rogue wyszło na prowadzenie przed 16 minutą gry.

Przełamanie tej nudnej gry pozycyjnej przyszło w 20 minucie gry. Rogue pokonało trzech zawodników drużyny przeciwnej i zdobyło Barona Nashora dla siebie.

Z tak zbudowaną przewagą zabójstw, wież i złota baronowe wzmocnienie pozwoliło rozpędzić się Rogue, które już parę minut później zakończyło spotkanie zwycięstwem.

Tydzień odpoczynku

LEC powraca na antenę Polsat Games już za tydzień na YouTube oraz Twitch. Najpierw w sobotę G2 Esports zmierzy się ze zwycięzcą dzisiejszego pojedynku. Następnie w niedzielę MAD Lions podejmie zwycięzcę sobotniego pojedynku w starciu o koronę mistrza!