EU Masters: IHG melduje się w fazie głównej turnieju!

lol ultraliga eu masters ihg czajek

Główna faza turnieju EU Masters rozpoczyna się dopiero za dwa tygodnie, jednak IHG już dzisiaj zapewniła sobie awans do tej fazy turnieju!

Vitality.Bee 0 – 1 Illuminar Gaming

Gragas / Hecarim / Orianna / Jinx / Braum – Nocturne / Nidalee / Zoe / Kai’Sa / Alistar

Początek gry był bardzo spokojny. Jednak to Vitality.Bee powoli kreowało coraz większą przewagę. Najpierw Memento zgarnął pierwszą krew na górnej alei, a później pszczółki zaczęły robić wieże.

Koło 15 minuty Vitality.Bee prowadziło już dwa i pół tysiąca sztuk złota, ale potem IHG zaczęło znajdywać pojedyncze eliminacje. Za to R4VEN i spółka odpowiedzieli wyłapaniem botlanu polskiej drużyny za pomocą teleportacji.

Jednak w kluczowej walce drużynowej Illuminar obiło przeciwników, trafiając wszystkie umiejętności. Za to potem wszedł Melonik i nasi zwyciężyli pięć do zera. To zagwarantowało im Barona oraz piekielnego smoka i losy gry odwróciły się o 180 stopni.

Illuminar Gaming 2 – 0 Vitality.Bee

Sion / Nidalee / Yone / Kai’Sa / Galio – Darius / Hecarim / Viktor / Xayah / Alistar

Początek drugiej mapy wyglądał schematycznie i porównywalnie do poprzedniej mapy. Mimo paru walk na pierwszą krew musieliśmy czekać dopiero do 10 minuty. Mimo braku walk dzięki obiektom neutralnym i zdobyciu opancerzenia za pomocą Herolda Vitality w 12 minucie wysunęło się na prowadzenie. Głównym powodem uzyskania 2 tysięcy sztuk złota przewagi przez drużynę z Francji było nie oddanie ani jednego “plate” ze swoich wież przeciwnikom.

Na odpalenie ekipy IHG musieliśmy poczekać do 17 minuty. Kilka walk na całej mapie pozwoliło Polakom zebrać 4 zabójstwa i wyrównać wynik w złocie podczas tego meczu.

Od tego momentu spotkanie wyglądało jak łatwa droga do głównego turnieju dla Illuminar. VIT się nie poddawało. Dzięki dalszej przewadze w strukturach wynik w złocie utrzymywał się na równi aż do 26 minuty gry! W tej minucie po wygranej walce IHG zdobyło Barona Nashora i zakończyło to spotkanie zwycięstwem i awansem do EU Masters z wynikiem 2:0.

Główna faza turnieju

Podczas tego meczu rozwiązanie spotkania znalazł również mecz akademii Fnatic oraz G2. Akademia zespołu Ocelota (G2) była górą. Ekipa Fnatic Rising z ukochanym dla krajowej sceny delordem w roli trenera niestety pożegnała się z turniejem. Wynik spotkania wyniósł 2:0.

Już za chwilę, bo o godzinie 19:30 czeka nas druga runda spotkań na etapie eliminacji fazy Play-In EU Masters. Akademia Schalke 04 podejmie KV Mechelen Esports. W drugim meczu o tej samej godzinie Serbskie Z10 ESHARK podejmie Mkers, w którym na środkowej alejce gra nasz rodak Artur “Zwyroo” Trojan. Spotkania będzie można śledzić na kanale Polsat Games na Twitchu!