EU Masters: IHG melduje się w fazie głównej turnieju!

lol ultraliga eu masters ihg czajek
Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Główna faza turnieju EU Masters rozpoczyna się dopiero za dwa tygodnie, jednak IHG już dzisiaj zapewniła sobie awans do tej fazy turnieju!

Vitality.Bee 0 – 1 Illuminar Gaming

Gragas / Hecarim / Orianna / Jinx / Braum – Nocturne / Nidalee / Zoe / Kai’Sa / Alistar

Początek gry był bardzo spokojny. Jednak to Vitality.Bee powoli kreowało coraz większą przewagę. Najpierw Memento zgarnął pierwszą krew na górnej alei, a później pszczółki zaczęły robić wieże.

Koło 15 minuty Vitality.Bee prowadziło już dwa i pół tysiąca sztuk złota, ale potem IHG zaczęło znajdywać pojedyncze eliminacje. Za to R4VEN i spółka odpowiedzieli wyłapaniem botlanu polskiej drużyny za pomocą teleportacji.

Jednak w kluczowej walce drużynowej Illuminar obiło przeciwników, trafiając wszystkie umiejętności. Za to potem wszedł Melonik i nasi zwyciężyli pięć do zera. To zagwarantowało im Barona oraz piekielnego smoka i losy gry odwróciły się o 180 stopni.

Illuminar Gaming 2 – 0 Vitality.Bee

Sion / Nidalee / Yone / Kai’Sa / Galio – Darius / Hecarim / Viktor / Xayah / Alistar

Początek drugiej mapy wyglądał schematycznie i porównywalnie do poprzedniej mapy. Mimo paru walk na pierwszą krew musieliśmy czekać dopiero do 10 minuty. Mimo braku walk dzięki obiektom neutralnym i zdobyciu opancerzenia za pomocą Herolda Vitality w 12 minucie wysunęło się na prowadzenie. Głównym powodem uzyskania 2 tysięcy sztuk złota przewagi przez drużynę z Francji było nie oddanie ani jednego “plate” ze swoich wież przeciwnikom.

Na odpalenie ekipy IHG musieliśmy poczekać do 17 minuty. Kilka walk na całej mapie pozwoliło Polakom zebrać 4 zabójstwa i wyrównać wynik w złocie podczas tego meczu.

Od tego momentu spotkanie wyglądało jak łatwa droga do głównego turnieju dla Illuminar. VIT się nie poddawało. Dzięki dalszej przewadze w strukturach wynik w złocie utrzymywał się na równi aż do 26 minuty gry! W tej minucie po wygranej walce IHG zdobyło Barona Nashora i zakończyło to spotkanie zwycięstwem i awansem do EU Masters z wynikiem 2:0.

Główna faza turnieju

Podczas tego meczu rozwiązanie spotkania znalazł również mecz akademii Fnatic oraz G2. Akademia zespołu Ocelota (G2) była górą. Ekipa Fnatic Rising z ukochanym dla krajowej sceny delordem w roli trenera niestety pożegnała się z turniejem. Wynik spotkania wyniósł 2:0.

Już za chwilę, bo o godzinie 19:30 czeka nas druga runda spotkań na etapie eliminacji fazy Play-In EU Masters. Akademia Schalke 04 podejmie KV Mechelen Esports. W drugim meczu o tej samej godzinie Serbskie Z10 ESHARK podejmie Mkers, w którym na środkowej alejce gra nasz rodak Artur “Zwyroo” Trojan. Spotkania będzie można śledzić na kanale Polsat Games na Twitchu!