Polacy walczą o awans do głównego eventu EU Masters!

Fot. Illuminar Gaming
Fot. Illuminar Gaming

Już dziś rusza wyczekiwane przez wszystkich fanów lig regionalnych EU Masters. W fazie play-in mierzyć się będzie aż siedem drużyn z Polakami w składzie.

Grupa A

 • Mkers (Doxy, Taxer, Zwyroo, Guubi, Click) 🇮🇹
 • eSuba (Adiss, Sacrifice, Sajator, Hiro, Rufus) 🇨🇿
 • Schalke Evolution (Yoppa, Obsess, Nuclearint, Kynetic, Tolerant) 🇩🇪
 • Method2Madness (Arnax, Divider, Godbro, Toaster, bAZZILISKS) 🇱🇹

W grupie A wystąpi tylko jeden Polak, czyli Zwyroo. Mkers ma za sobą świetny sezon, a także bardzo dobre playoffy. Także ma spore szanse na awans, gdyż wyróżnić w tej grupie można trzy zespoły. Faworytem do pierwszego miejsca jest Schalke Evolution, ponieważ mowa tu o drużynie z głównej ligi. Jednak akademia S04 średnio radziła sobie w fazie zasadniczej ligi niemieckiej, a w playoffach z trudem zajęli trzecie miejsce.

Czeska eSuba pokazywała w tym sezonie różne oblicza, w fazie zasadniczej przegrali cztery mapy. Natomiast fazę pucharową Rufus i spółka zaczęli słabo, przegrali pierwsze spotkanie, a w kolejnym ledwo wygrali 3-2. Jednak później się rozkręcili i w wielkim finale pokonali trzy do zera SINNERS Esports, więc mogą być sporym wyzwaniem dla Mkers i Schalke. Najgorzej w tej grupie prezentuje się Method2Madness, gdyż jest to drużyna z ligi bałtyckie, a ta zawsze radziła sobie najgorzej. Aczkolwiek w ich składzie grają dwaj zawodnicy znani szerszemu gronu fanów. Godbro i Toaster grają na scenie od wielu lat, ale ostatnio nie są w najlepszej formie.

Zwyroo swoje mecz rozgrywa o 16:30, 18:30 (ten mecz będzie także na Polsat Games2) i 20:30. Wszystkie na pewno znajdziecie na kanale PG Esports 🇮🇹

Grupa C

 • Fnatic Rising (Pride, Maxi, Febiven, Bean, rhuckz) 🇬🇧
 • Vitality.Bee (R4VEN, Memento, Diplex, SMILEY, Hustlin) 🇫🇷
 • SINNERS Esports (Garp, Wysek, Ordno, PiOk, VaSKED) 🇨🇿
 • Goskilla (Consequent, Kanna, tibor, Bushy, Cospect) 🇱🇹

Do grupy polskiej grupy C trafiły aż dwie akademie drużyn z LEC, grające w głównych ligach regionalnych. Także dwójkę faworytów już znamy, ponieważ Fnatic trenowane przez delorda i Vitality trenowane przez Tasza, mają bardzo doświadczonych graczy w składzie. Jednak trochę lepsza wydaje się ekipa R4VENA, gdyż w playoffach wyglądała na poukładaną, a FNC.R popełniało sporo błędów i bardziej wygrywało indywidualnościami.

Pozostałe dwie ekipy mają w składzie polskich leśników. Jednak Wysek i Kanna mają przed sobą piekielnie ciężką drogę. SINNERS Esports w lidze czesko-słowackiej wyglądało solidnie, ale w finale zabrakło im chyba odpowiedniego podejścia, gdyż gubili się na mapie i w kluczowych momentach przegrywali. Natomiast Kanna wraz z Goskillą wygrał ligę bałtycką, idąc jak burza, lecz o tym, że liga bałtycka nic na EUM nie osiągnęła, wspominałem już wcześniej. Gra tam tylko sześć drużyn, z czego tylko w dwóch najlepszych są w miarę solidni zawodnicy. Dowodzi o tym też to, że Garp i Kanna w zeszłym splicie zajęli ostatnie miejsce w Ultralidze, a teraz są czołówką w swoich ligach.

Mecze w grupie C znajdziecie na tych kanałach: NLC 🇬🇧 OTP 🇫🇷 Hitpoint 🇨🇿 Baltic Masters 🇬🇧. Za to starcie FNC.R kontra SIN o 20:30 będzie także na Polsat Games2!

Grupa D

 • Illuminar Gaming (Melonik, papatabachi, Czajek, Odi11, Czypsy) 🇵🇱
 • G2 Arctic (Oscarinin, Koldo, Fresskowy, Supa, Efias) 🇪🇸
 • White Dragons (Aziado, LeChase, Xaky, Alternative, SLAYER) 🇵🇹
 • PSV Esports (Lumerion, Albetrayber, Kruimel, Barrage, Anthrax) 🇳🇱

Przy okazji omówienia tej grupy warto wspomnieć o zaniedbywaniu EU Masters przez Riot Games. W grupach C i D są aż cztery zespoły z pięciu głównych lig regionalnych. Natomiast w grupie B są tylko wicemistrzowie ligi greckiej, portugalskiej oraz bałkańskiej, a także mistrz ligi belgijskiej. Jest to spowodowane brakiem podziałów na koszyki, a taki powinien być, ponieważ jest to niesprawiedliwe, że na przykład White Dragons, które kompletnie zdominowało ligę portugalską, gra w tak mocnej grupie, a zdeklasowane przez nich For The Win w tak słabej.

Powracając jednak do grupy D, to powinno z niej wyjść IHG i G2 Arctic. Uważam, że pierwsze będzie Illuminar, gdyż wygląda na bardziej poukładaną ekipę. Za to G2AR miało wiele meczów bez pomysłu na grę. Trzecie miejsce pewnie zajmie wspomniane WD, ale PSV Esport również może powalczyć. Może oba zespoły nawet urwą po jednej mapie faworytom, ale na więcej bym nie liczył.

Najważniejsze mecze tej grupy obejrzycie na kanale Polsat Games2 🇵🇱