K1CK awansuje do finału Ultraligi po znakomitej serii z IHG!

lol ultraliga k1ck puki style
Fot. Ultraliga / Polsat Games

Za nami świetna seria okraszona wieloma genialnymi zagraniami. W niej zwyciężyło K1CK po bardzo zaciętym spotkaniu 3-2 z Illuminar Gaming.

K1CK 0-1 Illuminar Gaming

Urgot / Hecarim / Viktor / Senna / Tahm Kench – Gnar / Olaf / Orianna / Ziggs / Thresh

Pierwsza mapa małego finału Ultraligi była zaskakująco jednostronna. Illuminar Gaming od początku konsekwentnie egzekwowało swoją kompozycję. Najpierw wzięli pierwszą krew na dolnej alei po świetnym hooku Czypsego. Za to potem wyłapali Brunessa na rzece, a w międzyczasie zrobili dwa smoki. Świetną robotę robił Ziggs, który uczestniczył przy wzięciu trzech wież zewnętrznych. Odi11 równie świetnie grał w walkach drużynowych. Natomiast z tych najważniejsza była ta ostatnia, w której trafił czterech przeciwników z umiejętności specjalnej, a IHG zwyciężyło 5-0.

K1CK 1-1 Illuminar Gaming

Aatrox / Hecarim / Galio / KaiSa / Nautilus – Irelia / Olaf / Orianna / Jinx / Thresh

Druga odsłona serii również zaczęła się bardzo ciekawie. Z obu stron widzieliśmy zejścia na środkową aleję. Jednak zabójstwa ujrzeliśmy dopiero po nurkowaniu pod wieżę przeciwników przez K1. To nie wyszło i pierwszą krew zgarnął Czajek, po czym upadł od Brunessa. Za to zaraz później K1CK zwyciężyło walkę drużynową po dolnej stronie rzeki, dzięki genialnej teleportacji Kackos. Potem obrońcy tytułu jeszcze bardziej przyśpieszyli i po akcji na górnej alei trzecią eliminację oraz Herolda zdobył Bruness.

Kolejne minuty spotkania były już dużo spokojniejsze. Aż do dziewiętnastej, gdy K1 wyłapało dwóch rywali na środkowej alei. Natomiast chwilę później Kackos użył teleportacji na topa i wyeliminował botlane IHG. Następnie K1CK wzięło dusze górskiego smoka i coraz bardziej nacierało na przeciwników. Pierwszego Nashora ukradła Jix zadając około 1400 obrażeń ze swojej umiejętności specjalnej. Jednak na drugim Baronie K1CK okazało się sprytniejsze i go wzięło, po czym zakończyło rozgrywkę.

Illuminar Gaming 1-2 K1CK

Gnar / Udyr / Azir / KaiSa / Rell – Gangplank / Skarner / Orianna / Senna / Sett

Illuminar Gaming 2-2 K1CK

Aatrox / Lillia / Sylas / Jinx / Thresh – Sion / Hecarim / Orianna / Varus / Leona

K1CK 3-2 Illuminar Gaming

Gragas / Hecarim / Zoe / Kai’Sa / Nautilus – Aatrox / Olaf / Orianna / Xayah / Thresh

Piąta mapa była zdecydowanie najrówniejsza. Oba zespoły zaczęły bardzo spokojnie. W 25 minucie wynik w zabójstwach oraz w zniszczonych wieżach wynosił jedynie 3-2 dla K1CK. Niedługo po tym K1CK poszło na Barona, a Illuminar nie dało rady ich powstrzymać. Za to w każdej kolejnej walce K1 dominowało, a Puki Style już w 35 minucie miał statystyki 6/0/0. To się przydało, gdyż w ostatniej walce zrobił QUADRA killa, a do penty zabrakło niewiele. MVP całej serii również trafiło do Łukasza Zygmunciaka!

Na horyzoncie WIELKI FINAŁ!

K1CK awansuje do Wielkiego Finału fazy pucharowej 5 sezonu Alior Bank Ultraliga. Po trzecim oraz czwartym sezonie tych elitarnych rozgrywek w naszym kraju K1CK oraz czekające już na nich AGO Rogue zmierzą się razem w finale po raz trzeci. Jutrzejsze spotkanie wyłoni nam samotnego lidera zwycięstw Ultraligi i starcia AGO vs K1CK. Z poprzednich starć każda z drużyn wyniosła po jednym zwycięstwie. Rzeczywiście akademia Rogue wygrała Ultraligę dwukrotnie, jednak w sezonie pierwszym dokonali tego jako Rogue Esports Club, które niewiele miało wspólnego z dzisiejszą drużyną pod banderą AGO.