Dzień finałów w ligach regionalnych!

Fot. Ultraliga / Polsat Games
Fot. Ultraliga / Polsat Games

Dziś zobaczymy pięć finałów w ligach regionalnych. W aż trzech zagrają Polacy, a w dwóch na szali poza zwycięstwem w lidze jest również main event EUM.

16:00 White Dragons vs For The Win 🇵🇹

Na samym starcie zobaczymy ligę portugalską. Tam jedyny Polak niestety już odpadł z rywalizacji, przegrywają w półfinale 0-3 z White Dragons. To starcie było bardzo jednostronne, a łączny wynik w eliminacjach wyniósł 8-49. Za to po drugiej stronie drabinki FTW zwyciężyło 3-1 z Boavista FC. Jednak poza pierwszą mapą cała seria była wyrównana. Także WD jest zdecydowanym faworytem, gdyż jak na razie przegrało tylko jedną mapę na przestrzeni całego sezonu. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale InygonTV.

18:00 mousesports vs BIG 🇩🇪

Oba zespoły, które zobaczymy w finale ligi niemieckiej, zdecydowanie ją zdominowały. W fazie zasadniczej MOUZ i BIG miało rekord 14-4 i remis w bezpośrednim starciu. Natomiast w plaoffach mousesports zmiażdżyło rywali 2-0 w ich spotkaniu. Za to dzień później BIG ograło Schalke Evolution 3-0 i dostało się do wielkiego finału. Jednak i tak faworytem są myszki, gdyż ostatnio wygrali w przekonującym stylu, kończąc mapy przed trzydziestą minutą. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale Prime League.

18:00 BT Excel vs Fnatic Rising 🇪🇺

Czas przejść do finałów z udziałem Polaków. Pierwszym będzie starcie w lidze północnej pomiędzy dwiema akademiami z LEC. W finale drabinki wygranych górą było BTXL. Aczkolwiek wygrało 2-1, a pierwsza mapa była bardzo wyrównana, ponieważ trwała aż 49 minut. FNC.R szybko się pozbierało i wczorajszego wieczoru ograło 3-1 Nordavind. Także finałowy rewanż zapowiada się szalenie emocjonująco i miejmy nadzieje, że ekipa delorda w nim zatriumfuje. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale NLCLOL.

18:30 SINNERS Esports vs eSuba 🇨🇿 🇸🇰

Droga Wyska na EU Masters znowu była bardzo szalona. Faza zasadnicza nie była idealna dla SINNERS Esports, ponieważ ekipa polskiego leśnika zakończyła ją na trzeciej pozycji z bilansem 10-4. Największe emocje przyszły w playoffach, gdyż już w pierwszym meczu zobaczyliśmy pięciomapowe starcie z wielokrotnym mistrzem ligi czesko-słowackiej. Początkowo broniąca tytułu mistrza eSuba prowadziła 2-1 w serii, ale potem SIN zdominowało dwie ostatnie mapy. Następnie w finale drabinki wygranych SINNERS Esports wygrało 3-2 z Inside Esports zapobiegając reverse sweep’owi. Za to eSuba po bardzo zaciętej grze zwyciężyła również 3-2 z Vikingekrig Esports. W meczu o finał zagrali najlepszą swoją serię, gdyż w przekonującym stylu pokonali Inside Esports 3-1. Teraz czas na wielki finał, w którym polecam szykować się na kolejne pięciomapowe spotkania. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale Hitpoint.

Zobacz też:   Sebekx powraca na EU Masters!

19:00 Mkers vs Macko Esports 🇮🇹

Jako ostatnie ruszy spotkanie dwóch polskich środkowych. Zwyroo oraz Sebekx od początku sezonu pokazują się z solidnej strony. Aczkolwiek więcej nagród MVP zdobył ten pierwszy. Za to Sebekx ma większe doświadczenie w ważnych seriach BO5. Delikatnym faworytem zdaje się MCK, ponieważ w bezpośrednich starciach dwukrotnie wygrało. Jednak mecz powinien być bardzo wyrównany i tu również można liczyć na pięć map. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale PG Esports.