Karmine Corp i Misfits Premier z awansem na EU Masters!

Fot. Michał Konkol / Riot Games
Fot. Michał Konkol / Riot Games
- Reklama -

Za nami świetny dla Polaków tydzień w ligach regionalnych. Aż jedenastu uzyskało już awans na EU Masters, a wielu dalej walczy o ten cel.

La Ligue Française ??

Po znakomitym finiszu ligę francuską wygrało Karmine Corp. Zespół Cinkrofa zmiażdżył Team BDS i GameWard, czyli dwie czołowe drużyny LFL. Natomiast w dogrywce o triumf w fazie zasadniczej zmierzył się z Misfits Premier. Zawodnicy MSFP również zaliczyli genialną końcówkę sezonu, ponieważ wygrali pięć meczów z rzędu. Co ciekawe w dwóch ostatnich tytuł MVP mapy zdobywał Agressivo. To sprawiło, że z dorobkiem łącznie czterech nagród zajął pierwsze miejsce w tym splicie ex aequo z Bluerzorem, Memento, Sakenem, Toucouille i Xico. Dogrywka o zwycięstwo została zdominowana przez Karmine Corp, więc to Cinkrof ma już zapewniony finał LFL i fazę zasadniczą EU Masters. Natomiast Agressivo, Shlatan, Woolite oraz Jactroll również awansowali na EUM, ale od playoffów LFL zależy, czy zaczną w fazie Play-in, czy w głównym evencie.

Pozostałe drużyny z Polakami także zobaczymy w fazie pucharowej LFL. Dwie porażki na koniec sezonu odnotował Team BDS i uplasował się na trzeciej pozycji w lidze. To oznacza, że iBo i Erdote są jedną serię BO5 od dostania się na EU Masters. W niej zmierzą się ze zwycięzcą starcia GameWard kontra Vitality.Bee (Te zobaczymy już w środę o 18:00). GW jest ostatnio w robiącej wrażenie formie, więc R4VEN i Tasz nie będą mieli łatwo. Jednak ich ekipa ostatnio również zwyciężyła dwa ważne spotkania.

- Reklama -

SuperLiga ??

Kolejna świetna wiadomość dotarła do nas z Hiszpanii. G2 Arctic wygrało swój ostatni mecz z Vadofone Giants i zajęło pierwsze miejsce w LVP SuperLidze z rekordem 12:6. To gwarantuje ekipie Fresskowego występ na EU Masters oraz plasuje ich w półfinale ligowych playoffów. Sam Polak zdobył aż cztery tytuły MVP mapy i pod tym względem był najlepszy w swojej drużynie. Pierwsze mecze fazy pucharowej zobaczymy już 15 marca, czyli w poniedziałek.

PG Nationals ??

Niestety w lidze włoskiej nie wszyscy Polacy mogą być zadowoleni ze swoich występów. Romulea eSport z Lequ, Chrisem, Bucu oraz VoV’em w składzie nie awansowała nawet do playoffów. Podobny los spotkał Outplayed, w którym grał Bullet. Za to Axolotl z Saterem i Dambajem w składzie ledwo się tam dostał, lecz przegrał 0-3 w pierwszym spotkaniu.

Lepiej powiodło się drużynom z Polakami na środkowej alei, czyli Mkers i Macko Esports. Ci pierwsi zaczęli fazę pucharową od zwycięstwa 3-2 z Cyberground, a Zwyroo dostał tytuł MVP za tą serię. Za to w tym tygodniu MKS pokonało 3-2 Morning Stars i awansowało na EU Masters, a w finale powalczy o fazę zasadniczą tego turnieju.

Miejmy nadzieję, że ich rywalem w finale Macko Esports. Ekipa Sebekxa zaczęła nieco gorzej, gdyż od porażki 1-3 Morning Stars. Jednak odbiła się w drabince przegranych i zwyciężyła 3-1 z GG&Esports. Już we wtorek czeka ich rewanż na SMS, a stawką jak wiecie jest finał PG Nationals oraz awans na EUM.

Inne ligi

Tutaj wymienię wszystkie pozostałe drużyny z Polakami w składzie, które awansowały lub mają szanse na awans na EU Masters.

Northern League Championship ??: Artykuł o losach Polaków w tym regionie znajdziecie tutaj:

Zobacz też:   Polska górą! Kiao i delord dalej z szansami na EU Masters!

Esports Balkan League ??: ŠAIM SE SuppUp (Nahowsky i Arces) 12:2 w fazie zasadniczej. Mają pewny awans na EUM, jednak zwycięstwo w playoffach da im fazę zasadniczą tego turnieju.

BALTIC Masters ?? ?? ??: Goskilla (Kanna) 10:0 w fazie zasadniczej i wygrana 3-0 w półfinale oraz 3-2 w finale. Uzyskał awans na EU Masters, ale zacznie od fazy Play-In, gdyż ten region nie ma miejsc w fazie głównej.

Greek Legends League ??: Anorthosis Famagusta Esports (kubYD) 8:6 w fazie zasadniczej i 3-1 w ćwierćfinale oraz półfinale. W finale ligi powalczy o awans do głównego eventu EU Masters.

Hitpoint Masters ?? ??: SINNERS Esports (Wysek) 10:4 w fazie zasadniczej i 3-2 w półfinale drabinki wygranych. Do awansu na EU Masters brakuje im jednego zwycięstwa. W tym regionie oba zespoły z awansem zaczynają od fazy Play-In.

Liga Portuguesa de League of Legends ??: EGN Esports (Eścik) 8:6 w fazie zasadniczej. Żeby awansować na EU Masters musi pokonać White Dragons w półfinale.

- Reklama -