Druga dywizja Ultraligi na finiszu!

Fot. Ultraliga/Polsat Games
Fot. Ultraliga/Polsat Games

Za nami pierwsze mecze fazy pucharowej drugiej dywizji Ultraligi. Jednak wcześniejsze etapy tej ligi również są warte opisania.

Faza zasadnicza

W fazie zasadniczej zwyciężył Dom Spokojnej Starości z Czaru i Bolszakiem na czele. DSS skończyło z rekordem 8:2.

Zaskoczeniem było drugie miejsce, ponieważ zajęło je piratesports z bilansem 7:3. Młody skład, który w barwach Prime4Team wygrał ligę UGaming, ugrał po mapie na faworytów, czyli wspomniane DSS i akademię Pompa Team.

Ta druga farmacja uplasowała się dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 6:4. Pompa Team Academy uległo 0-2 przeciwko ekipie Bolszaka i zaliczyło wpadkę na PRIDE ESCA Academy.

Najciekawszą historię napisała drużyna z czwartego miejsca. Nordis Team przed sezonem we wszelkich power rankingach było stawiane na ostatniej pozycji. Zaczęli rzeczywiście słabo, gdyż po siedmiu spotkaniach mieli bilans 1:6. Jednak następnie się odbili od dna i najpierw wygrali ze wtedy przedostatnim NRAX Esports. Natomiast trzy dni później zwyciężyli na Dom Spokojnej Starości i po bardzo zaciętym spotkaniu na TEG.A. To dało im awans do playoffów z rekordem 4:6. Świetnie w tych starciach radził sobie Jhein grający Azirem.

Faza pucharowa

W meczach półfinałowych zwyciężyli faworyci. Pierwszego marca Pompa Team Academy rozprawiła się z piratami. Puszek i spółka wygrali 3-1 i awansowali do finału drabinki wygranych. Tam zagrają z Domem Spokojnej Starości, ponieważ ci pokonali Nordis Team także 3-1.

Już dziś o 18:00 zobaczymy kolejne dwa spotkania. We wspomnianym finale drabinki wygranych faworytem zdaje się DSS, ponieważ w trzeciej kolejce dwa razy pokonali swoich rywali. Aczkolwiek te starcia były długie i zacięte. Format BO5 moim zdaniem faworyzuje ekipę Czaru, gdyż ci wielokrotnie w takowych uczestniczyli, a 7PT.A jest początkującym zespołem.

W dolnej części drzewka odbędzie się mecz o wszystko. Piratesports w fazie zasadniczej dwukrotnie pokonało NOR. Jednak były to bardzo wyrównane spotkania, więc możemy się spodziewać sporych emocji. Tutaj BO5 zdecydowanie faworyzuje ekipę piratów, gdyż ci nie dawno wygrywali UGaming, gdzie także obowiązywał format najlepszych z pięciu map.

Transmisje z meczów znajdziecie na kanałach: UGaming (ARR vs NOR), witchhub (ARR vs NOR), Puszek (POV toplanera Pompa Team Academy), lolhajima (7PT.A vs DSS)

PS: Z powodów zdrowotnych na środkowej alei Nordis Team nie zagra Jhein. Zostanie zastąpiony przez Ribu, który w tym splicie grał w NRAX Esports. Natomiast mecz DSS kontra PT7.A został przesunięty na 19:00.