Karmine Corp i Team BDS zapewniają sobie playoffy!

lol-eulcs-origen-cinkrof
Fot. Riot Games

Zespoły z Polakami w składzie dominują LFL. Karmine Corp i Team BDS jako pierwsze zapewniły sobie udział w playoffach ligi francuskiej.

Przed sezonem wśród faworytów do wygrania ligi wymieniało się Misfits Premier oraz Team BDS. Czasem podkreślano także Team LDLC i GamersOrigin, jako drużyny mogące im zagrozić. Te składy mają zawodników, którzy w zeszłym roku osiągali nawet zwycięstwa, a przynajmniej czołową czwórkę EU Masters.

Zobacz też:   Raven: Najbardziej zależy mi na zagraniu officiala na Agressivo lub iBo!

Sytuacja drużyn z Polakami w składzie

Tymczasem aktualnymi liderami jest BDS i Karmine Corp. O ile ci pierwsi ze wspomnianych wyżej względów nie dziwią. Drużyna iBo i Edote wykonuje świetną robotę, a Xico i bluerzor pokazują, że są czołowymi zawodnikami na swoich pozycjach. Natomiast ekipa Cinkrofa jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ prawie nikt ich nie stawiał wśród faworytów do awansu na EUM. Sam w swoim rankingu dałem ich na szóstą pozycję. Sam Jakub “Cinkrof” Rokicki prezentuje świetną grę indywidualną. Zdobył trzy tytuły MVP, ale najważniejsze jest to, że na przestrzeni całego sezonu jest bardzo stabilny. Bardzo ważnymi punktami zespołu są również Saken i Targamas, o których mówi się, że mogliby wrócić do gry w LEC.

Na drugim miejscu z bilansem 9:5 plasuje się Misfits Premier. Zespół z czterema Polakami w składzie genialnie rozpoczął sezon, lecz ostatnio idzie różnie. Raz wygrywają, raz przegrywają, w zależności od jakości rywala, z którym się mierzą. Za to Vitality.Bee zajmuje piątą pozycję z rekordem 8:6 i ostatnio przeżywa lekki kryzys, gdyż ma na koncie dwie porażki z rzędu. Jednak przy zwycięstwach MSFB może już dziś zagwarantować sobie udział w fazie pucharowej, a VITB może się znacznie do tego przybliżyć.

Dzisiejsze mecze i aktualna tabela

W walce o udział w fazie pucharowej liczy się już tylko siedem drużyn, a awansuje aż pięć. Tak w tym momencie prezentuje się tabela LFL:

  1. Karmine Corp (10:4)
  2. Team BDS (10:4)
  3. GameWard (9:5)
  4. Misfits Premier (9:5)
  5. Vitality.Bee (8:6)
  6. Solary (7:7)
  7. GamersOrigin (6:8)

8. Izi Dream (4:10), 9. LDLC OL (4:10), 10. Team MCES (3:11).

Dziś po proste zwycięstwa powinny pójść VITB, KC oraz BDS, ponieważ grają z trzema najgorszymi zespołami w lidze. Najciekawszy mecz zobaczymy o godzinie 19:00, gdyż Misfits Premier podejmuje GameWard. Za to o 21:00 GamersOrigin zetrze się z Solary i jest to bardzo ważne spotkania z perspektywy walki o playoffy.