Derby Polski w ESEA Premier! Anonymo vs. PACT!

innocent anonymo nip showdown
Fot. Showdown / Maciej Kołek

Dziś w ESEA Premier specjalny dzień. Czekają nas derby między zwycięskim wczoraj PACT, oraz zmagającym się z problemami Anonymo!

Co się działo wczoraj?

Musze powiedzieć szczerze, że wszystkie drużyny znad Wisły wczorajszego dnia pozytywnie mnie zaskoczyły. O ile we wczorajszym tekście wspomniałem, że fajnie by było, gdybyśmy zdobyli razem 9 punktów, tak było to bardziej w formie życzenia. Okazało się to jednak samo spełniającą się przepowiednią. AGO oraz Wisła przebrnęła przez swoich przeciwników (Nemige oraz FATE) bez większych problemów, PACT natomiast nie łatwo, ale pewnie pokonało LDLC. Daje to nadzieje na dalsze postępy w lidze.

Wracamy na ziemie.

Co czeka nas dzisiaj? Dziś również w grze będą trzy polskie drużyny, lecz jedynie w dwóch meczach? Dlaczego tak? W ramach grupy B o punkty w bratobójczych derbach zmierzy się Anonymo i PACT! Grupa A natomiast zaszczyci nas pojedynkiem Wisły All In z HellRaiers.

🇵🇱 Anonymo vs. 🇵🇱 PACT

Wczorajsze zwycięstwo PACT zapewniło im pierwsze trzy punkty w lidze. W diametralnie innej sytuacji jest Anonymo, bo dzisiejsze zwycięstwo spowodowałoby przejęcie fotelu lidera z dorobkiem 15 punktów na 18 możliwych. Ekipa snaxa jednak nie powinna być tak pewna swojego zwycięstwa. To w końu derby, a mimo przepaści między drużynami w ESEA, aktualna forma czy to w innych ligach, czy w Mistrzostwach Polski nie wskazuje na łatwą przeprawę. Ba, PACT jest w stanie zrobić coś więcej, niż postawienie oporu. Przekonało się o tym wczorajszego dnia LDLC.

Zobacz też:   Gambit zwycięża IEM Katowice! MVP dla sh1ro.

🇷🇺 HellRaisers vs. 🇵🇱 Wisła Kraków

W przypadku Wisły mamy dość analogiczną sytuację co Anonymo. Z tą różnicą, że ich dorobek punktowy wynosi 9 oczek. Możemy to jednak tłumaczyć mniejszą ilością spotkań, bo w przypadku Wisły zagrali oni “jedynie” 4. HellRaisers natomiast nie odbiega na tyle od rywala Anonymo. Tak jak PACT dysponują oni trzema punktami, jednak w odróżnieniu, zagrali aż trzy spotkania (PACT zagrało tylko dwa). Dla Wisły jest to test wytrzymałości. To zwycięstwo przybliży i ugruntuje ich sytuacje u góry tabeli, co z pewnością zadziała kojąco przy walce o playoffy.

Gdzie oglądać?

Spotkani będziecie mogli oglądać w języku angielskim na kanałach twitch.