Team WE wygrywa 2:0 z LGD Gaming i pnie się w górę tabeli!

Fot. Team WE / Weibo
Fot. Team WE / Weibo

Dziś w LPL zmierzyły się dwie drużyny będące ostatnio w dobrej formie. Team WE i LGD Gaming miały przed meczem serie dwóch zwycięstw z rzędu.

Jednak należy nakreślić rywali obu zespołów. WE wygrywało na osłabione FunPlus Phoenix i ostatnio mizerne eStar. Natomiast LGD pokonało ostatnie w lidze Rogue Warriors i równie słabe TT.

Zobacz też:   Mid Season Invitational 2021 odbędzie się w Islandii?

LGD Gaming 0-1 Team WE (MVP: beishang)

Camille/Dr.Mundo/Viktor/Kai’Sa/Seraphine – Aatrox/Udyr/Orianna/Xayah/Gragas

Pierwsza mapa była bardzo jednostronna. Team WE od początku było bardzo aktywne na mapie. Pierwszą krew zgarnął beishang, zabijając Kui’a w jego jungli. Zaraz później solowe zabójstwo zdobył także Breathe na górnej alei. Po czym poszedł razem ze swoim junglerem i środkowym do lasu przeciwników i wspólnie wyłapali Mundo. To skończyło się wzięciem Herolda i smoka oraz przewagą dwóch i pół tysiąca sztuk złota. Następnie widzieliśmy mnóstwo pojedynczych wyłapań przeciwników, a wszystko zakończyło się walką, w której najwięcej zrobił Breathe.

Team WE 2-0 LGD Gaming (MVP: Breathe)

Cassiopeia/Taliyah/Renekton/Jinx/Alistar – Sion/Lillia/Syndra/Tristana/Rell

Druga mapa była odzwierciedleniem pierwszej. Chociaż początek rozgrywki był bardzo spokojny. Jednak od 11 minuty Team WE narzuciło błyskawiczne tempo i w pełni kontrolowało mapę. Kluczowa był walka drużynowa pod czerwonym wzmocnieniem, gdzie świetnie zagrał Breathe. Wszedł z błyskiem i umiejętnością specjalną, zdobywając dwa trupy. Następną walkę zobaczyliśmy na górnej alei, ale po niej już wiadome było, jak zakończy się rozgrywka. WE na obu mapach pokazało kapitalną formę i wręcz wzorowe rozgrywanie walk drużynowych.

Aktualna sytuacja w tabeli LPL

Liderem ligi dalej jest EDward Gaming, lecz już z bilansem 9:1, ponieważ przegrali 0-2 z Invictus Gaming. Drugie miejsce zajmuje rozpędzone Royal Never Give Up z rekordem 8:1. Za to tyle samo wygranych, lecz o dwie porażki więcej mają FunPlus PheoniX I Team WE. Czołową piątkę dopełnia mające sześć zwycięstw z rzędu Rare Atom. Ostatnio w dobrej formie jest również Suning i Top Esports.

Największy szlagier tego tygodnia zobaczymy w sobotę o 12:00, gdyż zmierzą się EDG z RNG. To starcie poprzedzi także ciekawy mecz pomiędzy FPX a RA.