Gambit zwycięża IEM Katowice! MVP dla sh1ro.

gambit
Fot. Dremhack

Historia zatoczyła koło. Tak jak w 2017 roku podczas PGL Major w Krakowie, tak i w tym niespodziewanie zwycięża drużyna Hobbita, czyli Gambit.

2017, a 2021.

Tak jak w 2017 roku, tak i w tym Gambit przeszło przez początkowe fazy dość łatwo. Co ciekawe, wynik 3:0 w Krakowie drużyna uzyskała dzięki zwycięstwom przeciwko tym samym przeciwnikom co w 2021 roku. Było to mousesports, G2, oraz VP. Oczywiście wszystkie drużyny były w nieco innych składach, ale nadal wydaje się to fajną ciekawostką. Jedna rzecz się jednak nie zmieniła – Hobbit.

Zobacz też:   Mid Season Invitational 2021 odbędzie się w Islandii?

Upadek i powrót na piedestał.

Po zwycięstwie w Krakowie skład Gambit ulegał stopniowemu rozkładowi. Gracze odchodzili raz po raz, aż w końcu cały skład drużyny, zastąpiła ekipa z akademii, czyli Youngsters. Resztę historii już znamy. Mimo długiego czasu, który potrzebowała drużyna, by wejść na najwyższy poziom, zwycięstwo w Katowicach jest niejako zwieńczeniem tej drogi. Miejmy nadzieję, że historia nie w pełni zatoczy koło, a Gambit nie rozpadnie się tak szybko, jak poprzedni projekt.

Gambit zwycięża!

W finale pokonali oni Virtus.pro wynikiem 3:1. Mimo przegranej pierwszej mapy, trzy kolejne były grane totalnie pod dyktando Gambit, co poskutkowało podniesieniem pucharu, oraz przyznaniu statuetki MVP dla sh1ro.

Pełne statystyki możecie znaleźć na stronie hltv.