To już dziś! Finał IEM Katowice!

yekindar pro100
Fot. pro100

Czas na finał IEM Katowice! W morderczym pojedynku zmierzą się dwa czarne konie z regionu CIS. Powitajcie Gambit, oraz Virtus.pro!

Mało kto spodziewał się finału z obecnością dwóch drużyn z regionu CIS. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego, że ani jedna nie nazywa się Natus Vincere. Jeśli bralibyśmy pod uwagę niesamowity sukces CIS, byłoby to zapewne powiązanie właśnie z NaVi, oraz niesamowitym Ukraińcem s1mplem. Tymczasem znów dochodzi do niespodzianki. Nie Astralis, nie NIP, nie G2, nie FaZe, ale właśnie Gambit (kolejny raz w Polsce), oraz Virtus.pro zawalczą o zwycięstwo w Katowickim spodku.

Od play-inów, aż po finał.

Pikanterii przed serią dorzuca fakt, że obydwie drużyny nie miały gwarantowanego występu na głównym turnieju. Obydwie musiały przejść przez trudną fazę play-in. W przypadku Gambit nie sprawiło to większych problemów, lecz Virtus.pro przez porażkę na NIP musiało rozegrać mecz o życie. Ciekawostką jest, że w głównym turnieju to właśnie VP miało okazje rewanżu i tym razem to oni wyrzucili Ninje z turnieju.

Match history.

Spis ostatnich spotkań wygląda, w przypadku obu drużyn, niesamowicie. Gambit oprócz mousesports, na swojej drodze pokonało G2, Heroic, czy właśnie NaVi. Ofiarami VP natomiast było wspomniane wcześniej NIP, ale również Vitality, Furia, Astralis, czy finalnie Liquid w półfinale.

Czego możemy się spodziewać?

Nie ulega wątpliwości, że obydwie drużyny są w niesamowitej formie. Znakomita dyspozycja wynika jednak z odmiennych czynników. W przypadku Gambit mamy do czynienia z bardziej ułożoną, taktyczną grą. Biorąc pod lupę VP, widzimy niesamowitej czucie gry, oraz umiejętności indywidualne. Z bezpośrednich pojedynków częściej zwycięsko wychodziło Gambit, jednak nie mają dużej przewagi w tej statystyce, po to zaledwie 3 mapy. Możemy więc liczyć na wyrównany pojedynek.

Mecz będziecie mogli śledzić wraz z Polskim komentarzem na kanale esl_csgo_pl.