Diablo 2: Resurrected – wszystko co już wiemy!

diablo 2 resurrected
Fot. Blizzard Entertainment

Diablo 2: Resurrected – długo wyczekiwany tytuł, o którym krążyło wiele plotek, domysłów i teorii spiskowych, w końcu został ogłoszony na Blizzconie 2021!

To, co sprawia, że ​​ten konkretny tytuł, jest o wiele bardziej godny uwagi, niż reszta odświeżanych tytułów jest to, że Diablo 2 wywarło znaczący wpływ na ewolucję współczesnego RPG akcji. Wpłynęło również na inne serie RPG, takie jak Destiny czy Borderlands. Widząc ten klasyk powracający z odświeżonym wyglądem i poprawionymi aspektami rozgrywki wielu fanów oryginału z dziecięcą radością i wielkim entuzjazmem wyczekuje daty premiery. Istnieje jednak wiele atrybutów, które Diablo wyznaczyło 20 lat temu. Oznacza to, że remaster musi sprawnie balansować między aktualizacją do najnowszych trendów gier, zachowując jednocześnie ducha rozgrywki z tamtych czasów.

Co nowego?

Diablo II: Resurrected to pełna edycja oryginalnej gry, w której skład wchodzi podstawowa wersja gry, jak i jej rozszerzenie “Pan Zniszczenia”, która rozszerza zawartość między innymi o dodatkowy cały akt, oraz 2 nowe grywalne klasy postaci. Najważniejszą zmianą jest nowy styl wizualny, który działa w rozdzielczości 4K. Podczas gdy oryginał był 2D. Remaster działa na nowym silniku 3D, który w piękny, odświeżony sposób przedstawia kultowe miejsca, postacie, czy przedmioty. Filmy oraz ścieżka dźwiękowa oryginalnej gry również zostały przebudowane od podstaw.

Czy to ta sama gra?

Same mechaniki rozgrywki, wersja Resurrected nie zmienia w znaczącym stopniu w porównaniu z oryginalnie wydaną 20 lat temu grą. Było to jednym z filarów, jakim kierował się Blizzard podczas odświeżania gry. Istnieją jednak aktualizacje gry, które mają na celu uczynienie penetrowania lochów i rozwijania swej potęgi mniej uciążliwymi dla wybranych klas.

Największą zmianą związaną z zarządzaniem przedmiotami i zmienianiem wyposażenia jest wspólna, większa skrzynka, która umożliwia łatwe udostępnianie przedmiotów reszcie postaci. W oryginalnej grze, jeśli chciałbyś przenieść przedmioty między swoimi postaciami, musiałbyś nieźle się namęczyć. Trzeba znaleźć pusty serwer, upuścić sprzęt na ziemię, wyjść, z gry, zamienić się na inną postać i odebrać przedmioty. Czasem mogło to skutkować utratą wszystkiego, co chciało się przerzucić. W grze jednoosobowej za to, w podstawowej wersji gry nie było to możliwe wcale. Wielu graczy korzystało z rozszerzenia PlugY, które wprowadzało to rozwiązanie do gry. To nowe rozwiązanie nie zmienia zasadniczo gry. Za to sprawia, że zarządzanie wszystkimi drogocennymi przedmiotami stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze w odbiorze rozgrywki.

Stanowisko Blizzarda

Projektant gry Andre Abrahamianem wyjaśnił, że wiele z bardziej ezoterycznych, a nawet przestarzałych oryginalnych elementów gry wciąż ma znaczenie:

“Kiedy wracaliśmy do Diablo II, nawet po 20 latach, widzieliśmy, że wciąż jest w niej wiele wspaniałych elementów” – powiedział. „Wciąż możemy czerpać z niej wiele przyjemności. Tak więc jednym z filarów naszej gry jest utrzymanie dobrej zabawy [z oryginału]. Jest w niej wiele rzeczy, wiele wspaniałych elementów. Jest to gra, która pomogła zdefiniować gatunek RPG akcji, jaki znamy. Mimo iż jest ona przestarzała, wiele interesujących elementów projektu wciąż jest aktualnych w interesujący sposób i dodaje graczom wiele momentów fabularnych. Dlatego kolejnym filarem rozgrywki, o którym lubimy mówić, było „objęcie Dziwactwa”, co jest podobne do wielu rzeczy związanych z Diablo II i sprawia, że ​​jest to Diablo II ”.

Czy będzie tryb wieloosobowy i co z multi platformościowością?

Diablo II: Resurrected nadal będzie mieć tryb online dla wielu graczy. Wraz z przywróceniem gier dla 8 graczy, zaktualizowano infrastrukturę sieciową Resurrected, aby chronić graczy przed oszustami i tymi, którzy chcą włamać się, a także pozwoli na wzajemne postępy. Podobnie jak w przypadku Diablo III: Ultimate Evil Edition, możesz także przenosić pliki zapisu z różnych wersji gry. Jednak remaster nie będzie zawierał cross-play na różnych platformach, ale jedną postacią zagramy na wielu.

Kto zajmuje się wykonaniem?

Remaster Diablo II pochodzi zarówno od Blizzard Entertainment, jak i od dewelopera Vicarious Visions. Ten ostatni pracował wcześniej nad remasterem Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy i Tony Hawk: Pro Skater 1 + 2 z 2020 roku. Studio ma spory rodowód, jeśli chodzi o aktualizację klasycznych gier, które wyszły na wysokim poziomie. Zagorzali fani mogą spać spokojniej. Oprócz obsługi remastera Vicarious Visions stoi również za procesem przenoszenia Diablo II na konsole. Oznacza to pierwsze pojawienie się gry poza komputerami PC.

Czy remaster zastąpi oryginalną grę?

Podczas wywiadu z twórcami remasterów, rozmowa zeszła na temat różnych lekcjach wyciągniętych z tworzenia WarCraft III: Reforged, który został wydany z mieszaną reakcją fanów, z przewagą tych negatywnych. Wiele rozczarowań fanów związanych z WarCraft III: Reforged pochodziło od Blizzarda, który wykorzystał remaster do zastąpienia oryginalnej gry na Battle.net, co czyni go jedynym sposobem na zagranie w ostatnią strategiczną grę z serii WarCraft. W rozmowie z Blizzardem studio oświadczyło, że planuje zachować oryginalną wersję Diablo II na Battle.net, którą będzie dalej bez problemu grywalna, niezależnie od zremasterowanej wersji.

Na czym zagramy w odświeżone Diablo 2?

Diablo II: Resurrected pojawia się na PC za pośrednictwem Battle.net. Pojawia się również na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X | S i Nintendo Switch.