Rozpoczynamy nasz Power Ranking LEC!

lol lec Misfits Febiven
Fot. Riot Games

W tym tygodniu zaczynają się rozgrywki jednej z najcudowniejszych lig na świecie, czyli LEC!

Podzielę się z wami moim luźnym rankingiem drużyn od najgorszej do najlepszej oraz jakie oczekiwania mam co do niektórych z nich. Pierwszy tydzień zaczniemy od pojedynku G2 vs MAD Lions, a ten sam dzień zakończymy cudownym meczem Origen vs Fnatic!
Na rozpoczęcie mój ranking, tylko pamiętajcie, traktujcie go z przymrużeniem oka, bo nie było jeszcze żadnych spotkań i nie wiadomo jak się wszystko potoczy oraz jak dana drużyna zagra!

10. SK Gaming

Długo się zastanawiałem kogo postawić na 10 miejscu i cały czas po głowie chodziła mi jedna drużyna – SK. Dlaczego oni? Ich skład na papierze nie jest zbyt powalający, złożony głównie ze starszych zawodników, jak Sacre czy Trick. Oczywiście wnoszą oni trochę doświadczenia do gry, jednakże nie są już tak dobrzy mechanicznie, jak kiedyś (chociażby wtedy, kiedy Trick zdobył MVP splitu razem z G2). Jenax to w miarę stabilny mid, który wszedł na końcówkę letniego splitu i grał całkiem nieźle, wiec może być on ostoją składu. Crownshot to średni ADC, ale miał swoje chwile w LEC, jak chociażby występy na jinx, w których pokazywał się dobrze. Mimo to wydaje mi się, że ma dość mały champion pool i jak nie dostanie jakiegoś swojego wyboru, to już nie jest tak kolorowo. LIMIT to nowa twarz drużyny pokazał się bardzo dobrze na EUM, więc dostaje szanse w LEC, osobiście trzymam kciuki.

9. Misfits Gaming

Dan Dana mogliśmy już w poprzednim sezonie dużo się naoglądać. Wygrana EUM, potem wzięty do Misfits, gdy „super skład” okazał się klapą. Pokazał się moim zdaniem całkiem nieźle i nie raz brał na swoje barki całą drużynę, kiedy LIDER intował na Yasuo. Razrok, powiew świeżości, imo na pewno będzie lepszy niż Maxlore, wiec o niego się nie boje. Ronaldooo i Febiven na midzie to może być ciekawy pomysł. Ten pierwszy grał jeszcze wcześniej na innych liniach jak Jungla i Supp, wiec możliwe swapy mogą być naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Co do Febiego, to jest to już dość stary zawodnik, ale nadal potrafi zagrać pierwsze skrzypce, do tego ma duże doświadczenie. Bvoy i Denyk, dla mnie duży znak zapytania, bo całkowicie nie wiem, jak będą działać przeciwko takim zawodnikom jak Caps, czy też Rekkkles. Nowe twarze, dostali swoją szansę i mam nadzieje, że pokażą się z dobrej strony i nie będą odstawać od innych dolnych alei.

8. Excel Esports

Pomimo tego, że Excel nie szło zbyt dobrze w poprzednich dwóch splitach, bardzo polubiłem Expecta, bo moim zdaniem to jest kocur na topie, tylko bariera językowa i porozumienie z innymi zawodnikami u niego leży. Wszystko jest jednak do dopracowania i jeśli tylko nauczy się nowych rzeczy, to moim zdaniem może mocno na topie namieszać! Ceadral + Mickey, mogliśmy to duo już zobaczyć w poprzednim splicie, Ceadral zmienił swoją linię z mida na jungle i wyszło mu to ogromnie na plus, gra dobrą ligę legend i widać, że odnalazł się w jungli, Mickey jest trochę coin flipowy, miał takie gry, w których grał wspaniale, ale były też takie, w których nie do końca było jasne, co robi. Jeżeli ustabilizuje swoją grę, będzie mocnym punktem drużyny.
Co do reszty zespołu to są to nowi zawodnicy, czyli Patrik, który jest młodym talentem i jednym z lepszych adc w lidze, więc w połączeniu z Tore (Norskeren), tym genialnym supportem, mogą być jednym z najlepszych botów, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce i jak YoungBack (były trener Fnatic) wpłynie na nich i ich grę. Na papierze niesamowity potencjał i równie dobrze mogliby być wyżej, ale trzeba zadać sobie znaczące pytanie – Czy to wypali?