Fnatic łączy siły z Unicef przeciwko nienawiści w Internecie

fnatic x unicef
Fot. Fnatic

Fnatic ogłosiło rozpoczęcie współpracy z UNICEF, aby zwalczać problemy, które dotykają dzieci na całym świecie.

Branża gier niejednokrotnie udowadniała, że potrafią nieść pomoc innym. Pokazywali to podczas wielu akcji charytatywnych oraz społecznych lub wspierając organizacje jak przykładowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, z którą w tym roku graliśmy wspólnie dla dzieci.

Dwa dni temu Fnatic ogłosiło rozpoczęcie współpracy z UNICEF, aby zwalczać problemy, które dotykają dzieci na całym świecie.
Środki zebrane dzięki temu partnerstwu zostaną przeznaczone na organizacje charytatywne przyjazne dzieciom, których inicjatywą jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej przestrzeni oraz ochrony przed ich wyzyskiem oraz handlem.

Dyrektor operacyjny Fnatic podczas ogłoszenia powiedział “Toksyczność online jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoimy w naszej branży, ponieważ tworzy bariery wejścia i przyjemności zarówno dla graczy, jak i fanów. Wspólnie z UNICEF możemy pomóc naszej społeczności w rozwiązaniu tego problemu i pracować nad stworzeniem bezpiecznego, pozytywnego i integracyjnego środowiska dla wszystkich, jednocześnie zbierając pieniądze na najbardziej narażone dzieci na świecie.”

Partnerstwo rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu od kampanii #GotYourBack, w ramach której Fnatic na swoich transmisjach będzie pokazywać treści promujące pozytywne nastawienie do gier i esportu.

“UNICEF jest zaangażowany w tworzenie lepszego świata dla wszystkich dzieci, gdziekolwiek się znajdują – online lub offline. Dlatego cieszymy się z okazji do współpracy z FNATIC w celu przeciwdziałania toksycznym zachowaniom w sieci, jednocześnie gromadząc fundusze na nasze lokalne programy.” skomentował sprawę Sue Adams, dyrektor ds. Współpracy z UNICEF UK.

Angielski piłkarz Manchasteru United Marcus Rashford weźmie udział w inauguracji kampanii 23 stycznia, gdzie zmierzy się z zawodnikiem Fnatic FIFA Donovanem „Tekkz” Huntem.