IEM Katowice 2021 – Finał sezonu w SC2 zaczyna się już dziś!

IEM Katowice 2021 starcraft 2
Fot. ESL / Adam Łakomy

Który z graczy zgarnie najważniejszą statuetkę na esportowej scenie Starcrafta podczas IEM Katowice 2021? Kto okażę się najlepszy w ESL Pro Tour 2020/21?

Format turnieju

Mistrzostwa świata w Katowicach ESL zrealizuje w dwóch etapach. W pierwszym z nich, 24 graczy podzielonych na 4 sześcioosobowe grupy zmierzy się w systemie Round Robin. W obrębie grup każdy będzie mierzył się z każdym, a wszystkie mecze odbędą się w formacie Bo3. Lider każdej z grup awansuje bezpośrednio do ćwierćfinałów. Ci z zawodników którzy osiągną drugie i trzecie miejsce w grupie również przejdą dalej do fazy play off.

Round of 12 jak i całą faza pucharowa IEM Katowice 2021 zostanie rozstrzygnięta w systemie pojedynczej eliminacji. Wszystkie mecze będą Bo5 a finał oczywiście Bo7. Wszystkie spotkania będą realizowane na standardowym zestawie map (Deathaura, Jagannatha, Lightshade, Oxide, Pillars of Gold, Romanticide, Submarine)

W tym miejscu warto wspomnieć iż walka toczy się o 250 000$ rozdystrybuowane pomiędzy graczy w zależności od ich pozycji w finałowym rankingu. Zwycięzca może liczyć na 65 000$, puchar mistrza świata i dożywotnią chwałę.

Uczestnicy i przewidywania

W zmaganiach o puchar staną w szranki co oczywiste najznakomitsi zawodnicy ze sceny SC2. Z pośród na uwagę zasługują faworyci tacy jak: Trap wiodący ostatnio prym na koreańskiej scenie, TY dwukrotny zwyciężca GSL w ubiegłym roku, Dark aktualny mistrz świata broniący tytułu czy Maru najbardziej utytułowany zawodnik SC2 wszechczasów.

Oczywiście nie można zapomnieć o Europejczykach którzy również mocno pretendują do tytułu. Z pośród nich największe nadzieje pokłada się w duecie Serral i Reynor. A poza nimi namieszać mogą również gracze którzy dołączyli do turnieju jako ostatni, awansując z Bo36. Koreańczycy Bunny, ByuN, Dream i RagnaroK mogą wprowadzić do swoich grup niemały element zaskoczenia.

W tym miejscu możemy tylko zaprosić wszystkich fanów SC2 do oglądania esportowych igrzysk podczas IEM Katowice 2021 na żywo na kanale ESL na Twichu. Turniej o godzinie 15:00 otwiera spotkanie TY vs Solar.