LEC: Rozgrzewka G2 przed supermeczem z Fnatic!

nisqy
fot. LCS

Po dwóch tygodniach rozgrywek LEC tabele otwiera Rogue, a tuż za nimi znajduje się G2, dla których dzisiejszy dzień będzie przedbiegiem soboty.

Od Excel, aż po Vitality. Taką drogę przeszło bez szwanku Rogue, które na ostateczny test przeciw G2, czy MAD Lions jeszcze poczeka. Dzisiejszy dzień będzie też szansą dla Fnatic. Podejmą oni okupujące dół tabeli Astralis.

Misfits vs. Excel

Mecz można określić meczem dnia środka tabeli. Obydwie drużyny wygrały jedynie dwa mecze, lecz wśród ofiar Misfits jest fnatic oraz MAD, co zdecydowanie przeważa szale na ich strone. Excel pokonało fatalne w tym sezonie Astralis, oraz niepewne Schalke. Zwycięstwo Oskara byłoby przełamaniem złej passy króliczków.

Zobacz też:   FaZe Clan - niekończąca się opowieść

MAD vs. SK

Obydwie drużyny jak na razie pokazują się poniżej oczekiwań. Choć trudno tu je winić. Na początek sezonu obydwie ekipy trafiły na G2 i mimo dobrych chęci i nieustępowaniu samurajom na krok, ostatecznie oddali im wyższość. MAD jest faworytem, jednak uważam, że SK dysponuje argumentami mogącymi przeważać w samym meczu na ich korzyść. Warto pamiętać, że Lwy nie są aż tak stabilne, jak typowe drużyny z topki.

Znalezione obrazy dla zapytania: g2
fot. G2

Vitality vs. G2

Jedyną odpowiednią prognozą jest szybka gra dla G2. Vitality wydaje się mocniejsze, niz w poprzednim sezonie, jednak to nadal nie jest poziom wystarczający, by postawić się rozjuszonemu G2.

Schalke 04 vs. Rogue

Kto by pomyślał, że Schalke może uczestniczyć w meczu dnia. Tak! Wbrew odmiennym opiniom uważam, że niepokonane Rogue może w Schalke znaleźć potencjalne zagrożenie. Mimo niepewności w swojej grze Gillius z drużyną wyglądają w momentach chwały po prostu mocarnie. Kto wie, może wystarczy to na aktualne TOP 1 LEC.

FNC vs. Astralis

Na koniec pozostał czarny koń. Uważam, że Fnatic nie prezentuje jeszcze na tyle wysokiego poziomu, by po prostu przejechać się po Astralis. Sam nukeduck wraz z drużyną może zaskoczyć. Potrzebne są do tego jednak duże błędy FNC, oraz zdecydowana poprawa makroelementów w grze Astralis.

Tak wygląda pierwszy dzień LEC! Stream w języku angielskim możecie śledzić na Twitchu [LINK]