Power ranking LPL: Walka o mistrzostwo!

Fot. Top Esports / Twitter
Fot. Top Esports / Twitter

Przyszedł czas na czołową piątkę rankingu wiosennego splitu LPL 2021. Te drużyny będą walczyć o mistrzostwo Chin, a nawet świata.

Przed przejściem do najlepszej piątki chciałbym dodać, że miejsca 4 i 5 są bardzo zbliżone poziomowo do miejsc 6 i 7. LPL w tym roku zapowiada się szampańsko emocjonujące.

Zobacz też:   Power ranking LPL: Drużyny na miarę playoff!

5. Victory Five (Langx 🇨🇳 Weiwei 🇨🇳 Mole 🇨🇳 y4 🇨🇳 ppgod 🇨🇳)

Victory Five musiało znaleźć się na piątym miejscu w moim rankingu. Oczywiście nie tylko ze względu na nazwę, ale zachowali oni najlepszych swoich graczy. Za Biubiu wszedł mający więcej sukcesów na koncie Langxi myślę, iż jest to zmiana lekko na plus. Gorzej z rolą strzelca, gdyż tam grał Samd i szło mu solidnie, a teraz wszedł rezerwowy ADC y4. Jednak Weiwei i ppgod to światowa topka i to będą czynniki zwycięstw tej drużyny.

4. Suning (Bin 🇨🇳 SofM 🇻🇳 Angel 🇨🇳 Jinjiao 🇨🇳 ON 🇨🇳)

Skład Suning nie prezentuje się już aż tak solidnie, jak latem poprzedniego roku. Jednak został korzeń zespołu, w tym MVP LPL w 2020 roku, czyli SofM. Natomiast Bin w letnim splicie miał najwięcej solowych zabójstw na koncie, a Angel był stabilnym punktem zespołu. To przekonuje mnie, by stawiać ich na czwartej pozycji w rankingu, zwłaszcza że Jinjiao i ON również nie są bardzo słabymi graczami. Ten pierwszy ma spore doświadczenie, a w 2016 roku grał na mistrzostwach świata, w barwach I May. Za to wspierający ekipy jest wychowankiem Lwów i niegdyś świetnie sobie radził w ich akademii.

Teraz czas przejść do najlepszej trójki, którą chciałbym bardziej wyróżnić, ponieważ uważam, że są to drużyny stojące poziom wyżej od reszty.

3. FunPlus Phoenix (Nuguri 🇰🇷 Tian 🇨🇳 Doinb 🇰🇷 Lwx 🇨🇳 Crisp 🇨🇳)

Z pewnością można powiedzieć, że 2020 rok dla FPX był rozczarowaniem. Jednak uważam, iż nie było one spore. Drużyna Doinb zajęła trzecie miejsce w wiosennym splicie, po czym drugie miejsce na Mid-Season Cup. Dużo gorsze było lato, ale ósme miejsce nie jest wielką tragedią. Ich problemem przez cały rok była górna aleja, a teraz dołączył do nich Nuguri, czyli aktualnie najlepszy toplaner na świecie. W dodatku swojego zmiennika ma Lwx, który w 2020 miał formę w kratkę. Warto też nadmienić, że ich nowym trenerem jest Steak, czyli bardzo doświadczona na scenie osobistość. Mistrz świata z 2019 roku nie jest głównym faworytem do wygrania LPL, ale na pewno będzie się liczył w czołówce.

2. JD Gaming (Zoom 🇨🇳 Kanavi 🇰🇷 Xiye 🇨🇳 Mystic 🇰🇷 LvMao 🇨🇳)

Już w poprzednim sezonie JDG wyglądało świetnie, a ich najsłabszymi punktami w drużynie był środek i pozycja strzelca. Tymczasem obie linie wzmocnili, Xiye rzeczywiście latem pokazywał się lepiej, niż Yagao. Za to Mystic na strzelcu to podobny poziom co Loken, więc pewnie będą się zamieniać. W dodatku do JDG doszedł nowy trener, czyli Chaschao, który poprzedni rok spędził w Suning. Zdecydowanie celem JD Gaming na następnym split powinno być mistrzostwo świata.

1. Top Esports (369 🇨🇳 Karsa 🇹🇼 knight 🇨🇳 JackeyLove 🇨🇳 Zhuo 🇨🇳)

Przeszkodzić im może Top Esports, które w zeszłym sezonie toczyło zacięte boje z JD Gaming o mistrzostwo. Raz JDG wygrało 3-2, a raz 3-2 zwyciężyło TES. Jednak na Mid-Season Cup to ekipa knighta zdominowała cały turniej. Na worldsach oba zespoły odpadły na SN. Natomiast w Demacia Cupie grające z nowym wspierającym TES nie miało sobie równych. Przeszli jak burza, zwyciężając z FPX, Vici Gaming oraz Team WE. W 2021 roku znów liczę na potężne potyczki Top Esports z JD Gaming o koronę LPL.