Power ranking LPL: Drużyny na miarę playoff!

Fot. Royal Never Give Up / Twitter
Fot. Royal Never Give Up / Twitter
- Reklama -

W drugiej części rankingu czas przedstawić drużyny, które będą walczyć o fazę pucharową, a przy dobrych wiatrach nawet o czołową czwórkę.

Zobacz też:   Power ranking LPL: Dół tabeli z potencjałem!

11. Rare Atom (Cube ?? Aix ?? Fofo ?? iBoy ?? Hang ??)

Parę dni temu Vici Gaming zdecydowało się na rebranding i tak powstało Rare Atom. Skład jest niemalże identyczny, jaki miał VG w zeszłym roku, ponieważ zmienił się tylko środkowy. Fofo ma za sobą średni sezon w Bilibili Gaming, ale jest doświadczonym zawodnikiem. Najlepiej pokazywał się w 2019 roku, gdyż wraz z J Team wygrał ligę Tajwańską i zajął trzecie miejsce w grupie C na worldsach. Reszta składu radziła sobie nieźle w 2020 roku, jednak nie przebojowo. Dlatego stawiam ich na niezłym 11 miejscu, aczkolwiek nie jestem przekonany, by mogli osiągnąć więcej.

10. Royal Never Give Up (Xiaohu ?? Wei ?? Cryin ?? GALA ?? Ming ??)

Czasy świetności legendarna organizacja ma już za sobą, teraz walczą o nie tyle powrót na szczyt. Co w ogóle powrót do zespołów awansujących do fazy pucharowej. Ich skład jest ciekawą mieszanką doświadczenia (Ming i Xiaohu) z młodym talentem (Wei, Cryin i GALA). Jak to wszystko się zgra, to czuje spory potencjał na naprawdę dobre wyniki, lecz martwi mnie jedno, że nie widzę tu zawodnika, który mógłby sam pociągnąć grę. Ming już jest daleki od swojej najwyższej formy, podobnie Xiaohu. Wei miał solidną wiosnę, ale dużo słabsze lato, a GALA jest jeszcze najbardziej początkującym. Cryin wydaje się być zawodnikiem, który mógłby stać się liderem, ale zobaczymy, jak się rozwinie.

- Reklama -

9. Bilibili Gaming (Biubiu ?? Meteor ?? Zeka ?? Aiming ?? Mark ??)

W BLG występuje podobna sytuacja co w RW. Meteor grał kapitalnie w 2020 roku, jednak nie miał dobrego zespołu, przez co nic nie osiągnął. Za to teraz będzie miał ze sobą bardzo dobrych zawodników. Biubiu w poprzednim splicie grał w Victory Five, gdzie rozwinął skrzydłą. Nie był najlepszym toplanerem w lidze, ale na pewno solidnym, ciężkim do zmiażdżenia. Podobnie Mark z LGD Gaming, w końcu miał lepszy skład, z którym dał radę awansować na worldsy. Natomiast Aiming od dwóch lat gra w czołówce LCK, jednak jeszcze nie zdążył zabłysnąć. Odnośnie do Zeki, to ma on najmniejszy staż, ponieważ w letnim splicie 2020 zadebiutował w składzie Vici Gaming. Także poza Meteorem jest to trochę skład odrzutków z mocniejszych ekip. Może im pójść bardzo słabo, ale również bardzo dobrze, wszystko w zależności, jak się zgrają.

8. EDward Gaming (Flandre ?? Clearlove ?? Scout ?? Viper ?? Meiko ??)

Nowy skład EDG śmiało można określić zespołem weteranów sceny. Clearlove wraca ze swojej niezbyt udanej trenerskiej przygody i znów będzie grał na pozycji leśnika. Co ciekawe razem z Meiko grał już w 2015 roku, oczywiście reprezentując barwy EDG. Poza tą dwójką sporym doświadczeniem dysponuje także Scout, który w EDward Gaming występuje od lata 2016 roku. Ta trójka wspólnie dwukrotnie wygrała LPL oraz trzy razy rozgrywała swoje mecze na mistrzostwach świata. Do tego doszedł jeszcze Viper, który trzy ostatnie lata spędził w GRF, gdzie w 2018 i 2019 był na szczycie, a w 2020 poszło fatalnie. Duże doświadczenie ma również Flandre, ponieważ sześć grał w Snake Esports/LNG Esports. Tam bywało lepiej, a bywało gorzej. Natomiast sam zawodnik zawsze grał stabilnie. O radzenie z presją, dogadywanie się czy zgranie drużynowe się nie martwie, lecz nie jestem pewny czy ci gracze będą umieć wskrzesić swoje najwyższe umiejętności indywidualne.

7. Team WE (Breathe ?? beishang ?? Shanks ?? Jiumeng ?? Missing ??)

O Team WE już trochę pisałem, poprzedni rok mieli bardzo dobry i śmiało można ich określić top7 drużyną 2020 roku w LPL. Jednak teraz są po dwóch zmianach, nie koniecznie na plus, lecz też myślę, że nie na duży minus. Breathe miał udane lato w Oh My God, gdzie był najlepszym punktem swojej drużyny. Bardzo często zabijał przeciwników w solowych starciach. Za to Shanks jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem, który dopiero zaczyna swoją przygodę. Także obaj nowi zawodnicy szczytu swoich umiejętności jeszcze nie osiągnęli, więc z pewnością się rozwiną. Warto zwrócić uwagę również na występy tej farmacji w Demacia Cup, ponieważ zajęli tam drugie miejsce. Po drodze pokonali LGD Gaming 3-0 oraz JD Gaming 3-2.

6. Invictus Gaming (TheShy ?? XUN ?? Rookie ?? Snow ?? Lucas ??)

XUN, Snow i Lucas to mistrzowie drugiej ligi z lata 2020. Wraz z IG Youth kompletnie zdominowali te rozgrywki, nie mając sobie równych. Za to teraz będą mieć jeszcze lepszą górną aleję i znakomitego, środkowego. To może oznaczać, że utalentowana młodzież jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i być może pofrunie nawet po top4, a w przyszłości mistrzostwo. Potencjał w tej ekipie drzemie olbrzymi, tylko pozostaje pytanie, jak poradzą sobie na wyższym szczeblu, niż druga liga. Zastanawiające jest też to, czy TheShy w końcu ustabilizuje swoją formę, ale szóste miejsce wiosną jest jak najbardziej realne.

- Reklama -