Power ranking LPL: Dół tabeli z potencjałem!

Fot. Rogue Warriors / Twitter
Fot. Rogue Warriors / Twitter

Pierwszym wrażeniem po spojrzeniu na listę drużyn w LPL może być to, że jest ich zbyt wiele. Nic bardziej mylnego, ponieważ potrafią trzymać wysoki poziom.

Nawet dół tabeli w lidze Chińskiej prawie zawsze potrafił dogryźć i ugrać coś dla siebie. Dlatego robiąc power ranking, podzielę go na trzy części, a pierwsza będzie poświęcona właśnie tym, na papierze słabszym zespołom. Numer na początku oznacza miejsce, które myślę, że zajmie dana drużyna, a w nawiasach podałem przewidywane składy.

17. Oh My God (New 🇨🇳 AKi 🇨🇳 Wuming 🇨🇳 Eric 🇨🇳 cold 🇨🇳)

Oh My God w zeszłym roku spisywało się bardzo słabo. Wiosną zajęli 12 miejsce w LPL, a latem mimo niezłego startu uplasowali się na 14 pozycji. Najlepiej spisujący się zawodnicy z ich składu odeszli, czyli Curse do Team WE, icon do LNG Esports, a Smlz skończył karierę. Ze starego składu został tylko weteran organizacji cold oraz młody wychowanek Eric. New i AKi to zawodnicy, którzy mają już doświadczenia z LPL, jednak ostatnie splity nie były dla nich najlepsze. Natomiast Wuming wygląda na najsolidniejszy punkt zespołu, ponieważ jak latem 2020 wszedł do głównego składu Rogue Warriors, to ci zaczęli serię zwycięstw.

16. TT (Chelizi 🇨🇳 Xiaopeng 🇨🇳 Captain 🇨🇳 Samd 🇰🇷 Teen 🇨🇳)

TT to nowa wersja Dominus Esports, które zdecydowało się na rebranding. Z poprzedniego składu zostali Chelizi i Xiaopeng, którzy nie mają za soba dobrego roku. Obiecująco wyglądają młode talenty Captain oraz Teen. Ten pierwszy wygrał drugą ligę Chińską w barwach IG Youth, a drugi wywodzący się z akademii JD Gaming, też zaliczał w niej dobre występy. Najsilniejszy punktem zespołu zdecydowanie jest Samd, ponieważ w zeszłym splicie odniósł spory sukces wraz z Victory Five, samemu grając nieźle, lecz bez fajerwerków.

15. eStar (zs 🇨🇳 H4cker 🇨🇳 Insulator 🇨🇳 rat 🇨🇳 ShiauC 🇹🇼)

Wiosną 2020 roku zaskoczyła drużyna będąca beniaminkiem, pełna młodych talentów. Mowa właśnie o eStar, które ten sezon zacznie w podobny sposób. Ze starego składu zostawili jedynie ShiauC’a, ponieważ reszta odeszła do mocniejszych drużyn. Z doświadczonych graczy jest jeszcze H4cker, który ostatni sezon spędził w Oh My God. Natomiast reszta to nowe nabytki będące młodymi talentami. Najbardziej jestem ciekawy występu zs, gdyż ten w zeszłym splicie wygrał LDL, czyli drugą ligę Chińską. Za to w samym finale na dwóch mapach zdobył nagrodę MVP. Poza tym Isulator i rat również grali w czołowych ekipach LDL.

14. LGD Gaming (Cult 🇨🇳 Flora 🇨🇳 Uniboy 🇹🇼 Kramer 🇰🇷 Peace 🇨🇳)

LGD Gaming ma za sobą świetny letni sezon, ponieważ zajęli czwarte miejsce w LPL i dostali się do fazy głównej worldsów. Jednak po wszystkim większość ich graczy porozchodziła się do innych drużyn, a oni postanowili postawić na trójkę graczy z drugiej ligi. W tym w dwójkę wychowanków na topie i w jungli. Ci nie pokazali zbyt wiele, więc nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Na NEST 2020 i Demacia Cup 2020 odpadali w ćwierćfinale. Na pierwszym turnieju zostali pokonani przez Rogue Warrios, a na drugim zmiażdżeni przez Team WE. Stawiam ich na czternastej pozycji, gdyż skład uzupełniają doświadczeni gracze z sukcesami na koncie oraz dobrymi zeszłymi sezonami. Kramer z LGD i Uniboy z ahq i PSG Talon pokazywali się z bardzo dobrej strony.

13. LNG Esports (M1kuya 🇨🇳 Tarzan 🇰🇷 icon 🇨🇳 Light 🇨🇳 Iwandy 🇨🇳)

LNG to ciekawe połączenie: wielkie sukcesy, spore doświadczenie w LPL, potencjały na przyszłość i wyczekiwany debiut. Zacznijmy od Tarzana, który w 2019 roku wraz z Griffin dominował Koreańskie rozgrywki, lecz 2020 był dla niego fatalny. Na środkowej alei zagra icon, czyli ikona organizacji Oh My God, w której spędził 5 lat. Na dole mapy zagrają Light oraz Iwandy mający za sobą ciężki 2020 rok. Uważam, że nie są czołówką LPL, ale zasłużyli na drugą szansę, gdyż prezentowali się całkiem nieźle. Natomiast wyczekiwanym debiutem można nazwać występ zawodnika o nicku M1kuya. Ten wraz z najlepszą organizacją poza LPL, czyli SDX Gaming, zdobył wicemistrzostwo drugiej ligi, samemu pokazując się z bardzo dobrej strony.

12. Rogue Warriors (Ziv 🇹🇼 Haro 🇨🇳 Forge 🇨🇳 Betty 🇹🇼 QiuQiu 🇨🇳)

Odnośnie do tego składu to myślę, że przy dobrych wiatrach mogą powalczyć nawet o playoffy. W poprzednim splicie Rogue Warriors wyglądało przeciętnie z paroma wzlotami. Natomiast najlepszym zawodnikiem zdecydowanie był Haro, dlatego cieszę się, że tym razem będzie miał lepszą drużynę, gdyż poprzedni skład nie był najwyższych lotów. W 2021 roku w RW zagra dwóch Tajwańczyków znanych z gry w dwóch największych tamtejszych zespołach. Na pozycji strzelca Betty, który nieźle radził sobie w RNG, lecz najwięcej osiągnął w Flash Wolves. Za to na górnej alei zagra Ziv, czyli legenda z ahq eSports Club. Ciekaw jestem także występów QiuQiu, albowiem sporo zdobył razem z Top Esports, lecz został zastąpiony przez yuyanjia. Wszystko dopełni Forge, który w 2020 roku nieźle radził sobie w Vici Gaming.