FunPlus Phoenix zmienia swoje logo przed sezonem 2021!

lol fpx
Fot. FPX Esports

Co ciekawe nie jest to pierwszy rebranding FunPlus Phoenix, a już trzeci od nieco ponad roku. Tym razem aktualizacja logo ma służyć ulepszeniu wizji marki.

Wczoraj FPX Esports opublikowało na swoim twitterze krótki klip, aby ujawnić swoje logo. Na nim ukazał się Feniks szybujący przez ekran i zostawiający za sobą nowe logo organizacji. Uproszczone logo ma teraz trzy litery „FPX” w kształcie pędzącego przez nie Feniksa. „Wizja, którą chcemy się podzielić to duch wiary, pasji i możliwości” – opisuje znana z osiągnięć w grze League of Legends organizacja. Aktualizacja zaś dotyczy oczywiście ich wszystkich dywizji.

Odczucia fanów są mieszane, jednym podoba się nowa wersja. Jednak inni proszą organizacje o powrót do starego logo z ikonicznym Feniksem.

Mistrzowska dywizja FunPlus Phoenix

FunPlus Phoenix to drużyna, która w 2019 roku została mistrzem świata League of Legends, zapisując się w historii jako pogromcy Europejskich farmacji. Wtedy również firma FPX Esports zyskała globalne uznanie, ponieważ istnieje już od 2017 roku, ale wcześniej nie była aż tak rozpoznawalna. Za to 2020 był dla ich Lolowej farmacji sporym rozczarowaniem, gdyż nawet nie zakwalifikowali się na mistrzostwa świata. Natomiast tytuł mistrza trafił do DAMWON Gaming, które przez cały turniej prezentowało znakomitą formę.

W 2021 rok FunPlus Phoenix najprawdopodobniej chce wejść w sezon z nową jakością. Poza zmianami graficznymi już wcześniej przedstawili zmiany w składzie dywizji Ligi Legend. Na górnej alei zagra świeżo upieczony mistrz świata — Jang „Nuguri” Ha-gwon. Korzeń zespołu, czyli Tian, Doinb, Lwx i Crisp został niezmieniony, ale wzmocniony. Co jest dobrą informacją, ponieważ o miejsce na pozycji strzelca będą rywalizować wyżej wspomniany Lwx oraz nowy nabytek, Koreańczyk Prince. Ten pierwszy ma za sobą mizerny sezon, w którym daleki był od swojej najdoskonalszej formy. Za to ten drugi znakomicie prezentował się w Koreańskim challenger series.

Nie samym LoLem FPX żyje

Poza świetnym zespołem League of Legends, FunPlus Phoenix ma także swoje farmacje w innych dziedzinach esportu. Działają w innej grze Riot Games, a mianowicie w taktycznej strzelance VALORANT, wydanej w czerwcu tego roku. Poza tym mają również zespół w Call of Duty: Modern Warfare oraz w Counter Strike: Global Offensive. W tej drugiej grze wczoraj dotarła do świata esportu informacja o nabyciu przez nich składu GODSENT, będącego ostatnio w niezłej formie. Za to wcześniej grał dla nich aktualny skład Heroic, które plasuje się teraz na piątej pozycji w światowym rankingu.

Co ciekawe o ile flagowy zespół League of Legends znajduje się w Chinach i składa w pełni z zawodników z Chin oraz Korei Południowej. To wiele innych dywizji ma swoje siedziby w Europie (w tym w pełni Europejski skład CS:GO).