Polskie tłumaczenie Siege of Dragonspear dostępne!

Baldurs Gate Siege of Dragonspear
Fot. Beamdog

Polski fandom po raz kolejny zadziwia! Tym razem grupa wiernych fanów serii Baldur’s Gate wykonała fanowskie tłumaczenie dodatku Siege of Dragonspear!

Kawał dobrej historii

Baldur’s Gate to opowieść o walce dobra ze złem, przeznaczeniu, odwadze, honorze i przyjaźni. Głównym bohaterem gry jest młodzieniec, wychowywany na dworze przybranego ojca Goriona. Jednak nieznane przeznaczenie upomina się o niego, zmuszając do opuszczenia bezpiecznych murów twierdzy Candlekeep. Od tego momentu zostajemy zdani na własne siły i umiejętności, które będziemy podnosili w miarę nabywania doświadczenia.

Produkcja wydana w 1998 doczekała się porządnego odświeżenia w 2012 roku, kiedy to została wydana zremasterowana edycja Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Przygotowana edycja zawiera podstawową wersję wraz z oficjalnym dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

W 2016 roku Overhaul Games wydało na platformę PC (a później na Androida, iOS, PS4, Xboxa oraz Switcha) oficjalny dodatek do gry o nazwie Siege of Dragonspear.

Oblężenie Smoczej Włóczni to spore rozszerzenie, oferujące nawet 25 godzin dodatkowej rozgrywki. Fabularnie dodatek jest bezpośrednio powiązany z historiami znanymi z Baldur’s Gate oraz Baldur’s Gate 2.

Polska wersja dodatku

Do tej pory rozszerzenie to nie było dostępne w naszym ojczystym języku, a co najwyżej szczątkowym tłumaczeniem, które Beamdog wydał… przypadkiem.

W 2020 zespół wiernych fanów serii pod okiem Piotra Wiankowskiego dokończył tłumaczenie i udało im się je wypuścić w formie w pełni grywalnej! Spolszczenie tytułu (na razie tylko dla wersji PC) można pobrać tutaj wraz z instrukcją instalacji.

Członkowie grupy pracowali wcześniej również nad tłumaczeniami BG:EE i BG2:EE i mają nadzieję, że wkrótce również ich nowe dzieło zostanie zaimplementowane do oficjalnej dystrybucji gry.

Jeśli chcecie wesprzeć twórców i ich dzieło możecie im zgłaszać wszelkie zauważone błędy i problemy w specjalnym wątku na forum twórców tutaj. Jak wszyscy wiedzą to community graczy zawsze jest najlepszym testerem produkcji i modów!