Szygenda dołącza do Team Vitality!

Fot. AGO Rogue / Twitter
Fot. AGO Rogue / Twitter

W ostatnich dniach przybywały ogłoszenia o kolejnych reprezentantach AGO Rogue w LEC. Dziś swoje miejsce w głównej lidze Europejskiej dostał Szygenda.

Czy Szygenda doda jakości?

Duński toplaner wejdzie w miejsce grającego od zawsze w składzie Pszczółek Cabocharda. Z pewnością zasłużył na ta szansę, gdyż z każdym sezonem gra coraz lepiej, co pokazują też wyniki. W 2019 dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Hiszpanii, wraz z Origen BCN. Natomiast w 2020 zaliczył genialny rok w AGO Rogue, w którym pokazywał znakomite umiejętności indywidualne. Należy też wspomnieć o wieku utalentowanego toplanera, ponieważ jest on jeszcze bardzo młody, a dokładniej ma 19 lat. Myślę, że dla VIT jest to wzmocnienie, ponieważ Cabochard daleki jest od swojej najwyższej formy, a i wprowadzenie pewnej świeżości to również dobry pomysł.

Czy Team Vitality powalczy o worldsy?

Pełny skład Team Vitality na sezon 2021 prezentuje się tak:

  • Mathias “Szygenda” Jensen 🇩🇰
  • Duncan “Skeanz” Marquet 🇫🇷
  • Aljoša “Milica” Kovandžić 🇷🇸
  • Markos “Comp” Stamkopoulos 🇬🇷
  • Labros “Labrov” Papoutsakis 🇬🇷
  • Hadrien “Duke” Forestier 🇫🇷

Uważam, że ten skład będzie rywalizował o przynajmniej czołową szóstkę, ponieważ już latem 2020 wyglądali solidnie. Za to po tej zmianie oraz po zmianach w innych zespołach, prezentują się jeszcze lepiej. Aktualnie stawiałbym ich na piątym lub szóstym miejscu w rankingu, lecz może być jeszcze lepiej.