Czajek dołącza do Illuminar Gaming!

lol ultraliga eu masters ihg czajek
Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Młody gracz, Czajek, po wspaniałej przygodzie w barwach devils.one i 7more7 PompaTeam, odłącza się od swoich kompanów i dołącza do Illuminar Gaming!

Czajek jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich graczy środkowej alei. Wielu stawia go w przyszłości w LEC, ale na razie zostaje w Polsce. Na naszej krajowej arenie zgarnął już praktycznie wszystko pomimo młodego jeszcze wieku. Ruch ten, spowodowany jest najprawdopodobniej tym, że Czajek nie chce wyjeżdżać jeszcze z kraju.

Skład Illuminar Gaming będzie prezentował się następująco: Góra – Melonik, Las – Tabasko, Środek – Czajek, Dół – Odi11 i Wsparcie Czypsy. Skład ten w czwartym sezonie Ultraligi prezentował się bardzo stabilnie, i nawiązywał walkę z najlepszymi drużynami. Niestety na środku Warszi nie zawsze prezentował równą formę, jak i całe IHG. Wydaje mi się, że Czajek może ustabilizować ten skład.

Illuminar Gaming od paru lat próbuje wrócić na szczyt polskiej sceny. Ultraliga przerwała panowanie formacji z niebieskim okiem sceny Leauge of Legends w Polsce. Pamiętamy jeszcze niepokonane na Polskiej scenie IHG. Każdy się bał na nich grać. Zyskali sobie wtedy sympatię wielu fanów, którzy teraz nakładają co roku bardzo dużą presję na graczy tej formacji. Wspominał o tym m.in Rybson podczas wywiadu z Hatchym. Dlatego uważam, że presja w tym roku będzie jeszcze większa, a popisy graczy będzie można oglądać już podczas otwartych kwalifikacji do Trinity Force Pucharu Polski Leauge of Legends!