Mistrzostwa Mistrzostwami, ale nadchodzi Trinity Force!

trinity force puchar polski
Fot. Polsat Games
- Reklama -

Mistrzostwa Świata 2020 w League of Legends dopiero nabierają prawdziwego rozpędu, a polsatowska ekipa dolewa oliwy do ognia zapowiadając Trinity Force!

Polsat Games organizuje Trinity Force Puchar Polski League of Legends. Wielu graczy narzekało na brak turniejów w Polsce między sezonami Ultraligi. Turniej ten, posiada pulę nagród w postaci 50 tysięcy złotych. Startuje już 1 listopada, czyli niemal natychmiastowo po zakończeniu Mistrzostw Świata.

Jest to bardzo fajna inicjatywa, zespoły będą kwalifikowały się poprzez otwarte kwalifikacje odbywające się:

- Reklama -
  • 19 października, poniedziałek
  • 21 października, środa
  • 23 października, piątek
  • 26 października, poniedziałek

W turnieju będzie brało udział osiem drużyn wyłonionych po 2 zespoły z jednych kwalifikacji. Jest to na pewno swego rodzaju urozmaicenie Polskiej sceny. Rozpieszczanie zarówno graczy, jak i fanów spragnionych emocji między sezonami.

Jest to szansa dla młodych, aspirujących komentatorów, ponieważ prawa do transmitowania kwalifikacji będą otwarte! Polska scena kwitnie, ale nie można zapominać, że kończy się umowa Polsatu z Riotem. Nie wiadomo, czy zobaczymy kolejne sezony Ultraligi. Ja osobiście jestem pełen optymizmu. Aż miło się patrzy jak z jednej ze średnich lig europejskich stajemy się kuźnią talentów do LEC. Przykładem może być choćby Rogue, dzie 4/5 składu grało w Ultralidze, albo cały skład 7more7 PompaTeamu, który nie wykluczone, że w następnym sezonie zawodnicy będą grali w bardzo solidnych zespołach. To otworzy im drogę do przejścia bezpośrednio do najlepszej ligi w Europie.

Osobiście mam nadzieję, że Polsat dogada się z Riotem i będziemy dalej mogli zobaczyć, jak prężnie rozwija się Polska scena i jak poprawia się poziom z roku na rok. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony. Liczę że Polska kiedyś stanie się potęgą w Europie jak i na świecie, jeżeli chodzi o talenty. Wszystko idzie w dobrą stronę i takie turnieje jak Trinity Force Puchar Polski są na to dowodem. Każdy może się zakwalifikować, nie ma zaproszeń, przechodzą tylko najlepsze ekipy!

- Reklama -