Top Esports wygra worldsy? Pora na ranking najlepszych!

Fot. Top Esports / Weibo
Fot. Top Esports / Weibo

Parę dni temu przedstawiłem ranking play-in zespołów. Dziś przyszedł czas, na przedstawienie drużyn, które będą walczyć o zwycięstwo w całym turnieju.

Zdecydowałem się na wymienienie pięciu najlepszych drużyn, ponieważ uważam, iż te są poziom wyżej od reszty. Oczywiście jest to ranking uwzględniający umiejętności drużyn, doświadczenie oraz to jak moim zdaniem wypadły by w pojedynkach ze sobą. Także może się potoczyć dużo inaczej, gdyż wpływ ma również losowanie par playoffów.

Zobacz też:   Dzikie regiony zaskoczą? Ranking play-inów Worldsów!

1 miejsce: Top Esports

369 🇨🇳 Karsa 🇹🇼 knight 🇨🇳 JackeyLove 🇨🇳 yuyanjia 🇨🇳

TES w tym sezonie wiele razy udowadniało, że jest głównym faworytem do zwycięstwa. Najpierw w wiosennym splicie LPL zajmując drugie miejsce, a potem na Mid-Season Cup, ponieważ zmiażdżyli Koreańskie zespoły i wygrali ten turniej. Za to potem pokazali moc w lidze Chińskiej, wygrywając fazę zasadniczą i playoffy, po wspaniałym finale. Indywidualnie stoją na bardzo wysokim poziomie, knight i JackeyLove to ścisła czołówka na swoich pozycjach. Poza tym zawodnicy Top Esports potrafią grac pod presją i doświadczyli już finałów lanowych, a także rozegrali aż siedem serii BO5.

2 miejsce: DAMWON Gaming

Nuguri 🇰🇷 Canyon 🇰🇷 ShowMaker 🇰🇷 Ghost 🇰🇷 Beryl 🇰🇷

Przypomnijmy sobie wygrany split LCK oraz Mid-Season Cup, w którym DWG pokonało T1, więc nie wątpię w to, że są zdecydowanie najlepsi w Korei. Jednak w grze na inne regiony miewają problemu, zwłaszcza na Chiny (dwie porażki na MSC) i to jest odpowiedź, dlaczego stawiam ich na tym miejscu. To genialna ekipa z wielką ilością atutów, takich jak doświadczenie, indywidualności i to, że podobno deklasują rywali na scrimach. Mimo to uważam, że jak dojdzie do najważniejszych map w seriach BO5, to na Chińskie drużyny mogą sobie nie poradzić.

3 miejsce: JD Gaming

Zoom 🇨🇳 Kanavi 🇰🇷 Yagao 🇨🇳 Loken 🇰🇷 LvMao 🇨🇳

Skoro uważam, że DWG jest słabsze na drużyny z Chin, to dlaczego stawiam ich nad JDG? Ponieważ to zespół debiutantów na mistrzostwach, w seriach BO1 Yagao i spółka mogą być lepsi, ale w BO5 będzie ważyło doświadczenie. To może być atut TES i DWG. Natomiast cała trójka ma bardzo zbliżony do siebie poziom. Odnośnie do samego JD Gaming to oni również cały rok grają na wysokim poziomie, raz wygrali, raz zajęli drugie miejsce w LPL. Niestety powinęła im się noga w MSC, gdzie przegrali w półfinale na nieobecnych na worldsach obrońcach tytułu (FPX).

4 miejsce: G2 Esports

Wunder 🇩🇰 Jankos 🇵🇱 Caps 🇩🇰 Perkz 🇭🇷 Mikyx 🇸🇮

O G2 Esports można powiedzieć wiele, sam myślę, że w tym sezonie nie są jeszcze w optymalnej formie. Jednak to nadal jest G2, czyli szalona ekipa, która potrafi ograć najlepszych, a także wpaść w grze na Wietnamczyków. Tych drugich na szczęście na mistrzostwach świata nie ma. Zespół Jankosa potrafi grać w tę grę i jak ktoś z Europy ma powalczyć o zwycięstwo, to są właśnie oni. Indywidualnie są najlepsi, a drużynowo również potrafią rozgrywać mecze, lecz na LPL zawsze mieli problemy.

5 miejsce: Suning

Bin 🇨🇳 SofM 🇻🇳 Angel 🇨🇳 huanfeng 🇨🇳 SwordArt 🇹🇼

Suning jest moim zdaniem najbardziej pomijanym zespołem na tych mistrzostwach. Bardzo nie słusznie, gdyż tak naprawdę grali znakomicie cały letni split. Zaliczyli wpadkę tylko w jednym spotkaniu, na Top Esports, w którym przegrali 0-3. Natomiast niedługo później dwukrotnie pokonali 3-0 LGD Gaming. Wcześniej tez zwyciężali na takie drużyny jak Victory Five, Fun Plus Phoenix. Skład, który w BO5 może okazać się mocarny, gorzej mogłoby być w BO1, ale na szczęście trafili na dość łatwą grupę. Stawiam ich na piątej pozycji, ponieważ nie mają doświadczenia (poza SwordArtem) i grają ze sobą najkrócej z wymienionych ekip.