EU Masters: AGO wygrywa grupę po dogrywkach!

lol ul ago Woolite

Po meczach dogrywkowych poznaliśmy zwycięzcę grupy B, którym okazało się AGO Rogue! Poznaliśmy również pary półfinałowe – niestety Polski Finał niemożliwy.

AGO wreszcie na szczycie!

Rok temu w rundzie dogrywkowej obydwie ekipy z Polski walczyły o miejsca 1-2. Niestety mimo wyższego, lepszego rozstawienia dzięki szybszym zwycięstwom nie udało im się wygrać grupy. Tym razem było inaczej.

Spotkania rozwiązujące remisy rozpoczęliśmy od pojedynku Team GamerLegion przeciwko Movistar Riders. Pojedynek ten mimo, że pierwszy miał o wiele większą wagę niż ten nadchodzący później. Przegrany tego starcia bowiem żegnał się z szansą na 1-2 miejsce w grupie oraz szansą na dalszą grę w turnieju. Wielu stawiało w tym pojedynku mistrzów Hiszpanii na faworytów spotkania, jednak już od pierwszych minut widzieliśmy tutaj potężną dominację ze strony ekipy Hjarnana. Szwed znany ze swoich dziwnych picków tym razem pomógł zwyciężyć swojej ekipie grając Zileanem już w 28 minucie z przewagą około 15 tysięcy sztuk złota.

Drugie spotkanie było o wiele bardziej interesujące, szczególnie dla widzów z Polski. Rozgrzane przed chwilą zwycięstwem GamerLegion stanęło naprzeciwko głodnego zwycięstwa AGO Rogue. Ekipa z Woolitem na czele znalazła się w sytuacji niemal identycznej do tej z wiosennej edycji EU Masters i nie chciała zawieść ponownie.

Mimo, że gra rozpędzała się powoli nasi reprezentanci nas nie zawiedli. Pierwsze zabójstwo w grze padło dopiero w 8 minucie spotkania dla naszej ekipy. To był tylko początek huraganu, który miał zaraz spaść na głowy zawodników niemieckiej drużyny. W 15 minucie na konto Czekolada wpada pierwsza wieża na dolnej alejce, natomiast nasi przeciwnicy w tym czasie zdobyli dwa pierwsze smoki. Ten moment był punktem, w którym AGO zaczęło pokazywać pazur, a szybkie 3 zabójstwa dla Woolite i Szygendy to potwierdziły. Kolejne zabójstwa i cele na mapie zaczęły wpadać na konto akademii Rogue w zatrważającym tempie. Już w 18 minucie przewaga urosła do 5 tysięcy sztuk złota. Skończenie tej mapy przy rosnącej dominacji wydawało się powoli tylko formalnością. Fani niemieckiej ekipy zadawali sobie pytanie – co musi się stać, aby Polacy przegrali? Widzieliśmy już na tym turnieju spotkanie, w którym AGO Rogue przegrało już niemal 100% wygraną grę, ale tym razem tak się nie stało. W 27 minucie zakończyli ten pojedynek przewagą w 27 minucie przewagą aż 18 zabójstw!

Nie będzie Polskiego Finału!

Przed każdym EU Masters w głowach wszystkich fanów League of Legends w Polsce rozbrzmiewa jedno hasło – POLSKI FINAŁ. Podczas wiosennej edycji byliśmy o krok od spełnienia tego hasła. K1CK Neosurf awansowało do wielkiego finału, natomiast AGO Rogue przegrało półfinałowe spotkanie przeciwko LDLC OL. Niestety w tym roku mimo awansu do fazy pucharowej dwóch ekip z naszego kraju te marzenia zostały nam przedwcześnie odebrane. W przypadku, gdy obydwie Polskie formacje zwyciężą swoje ćwierćfinały będą musiały zmierzyć się przeciwko sobie w półfinale turnieju.

W pierwszej rundzie fazy pucharowej K1CK Neosurf stanie naprzeciwko jednej z dwóch pozostałych na polu bitwy ekip z Niemiec – mousesports. Natomiast AGO Rogue podejmie Misfits Premier, w którym na górnej alejce króluje znany nam doskonale toplaner Tobiasz “Agresivoo” Ciba. W pozostałych dwóch parach Vodafone Giants z obecnym w składzie Robertem “Erdote” Nowakiem zawalczy z pokonanym dzisiaj GamerLegion, a LDLC OL, czyli obrońcy tytułu podejmą inną drużynę z ich kraju – Gamers Origin.

Dalsze zmagania

Mecze fazy pucharowej rozpoczną się już za dwa dni, we wtorek 15 września o godzinie 18:00. Zmagania rozpocznie pojedynek Vodafone Giants przeciwko GamerLegion. Wcześniej tego dnia zostaną rozlosowane grupy na Mistrzostwa Świata!