GSL 2020: Grupa B już 2 września! Kto awansuje do Ro16?

sc2 TaeJa
Fot. Jeroen Weimar

Dragon Phoenix Gaming Dark, Jin Air Green Wings Creator, Liquid TaeJa oraz RYE Gaming Zest zmierzą się w starciu o dominację w grupie B!

Kto jest faworytem w grupie B?

2 września o 11:20 zawodnicy grupy B rozpoczną rywalizację o awans. Zdecydowanie jedna z mocniej obsadzonych grup, grupa B nie pozwala zdecydowanie wytypować potencjalnego zwycięzcy. Bez wątpienia starciem gigantów tej grupy będzie pojedynek Dark vs Zest. Obaj zawodnicy pokazują ostatnio najlepszą formę i awans do finału zarówno Darka, jak i Zesta, nie byłby zaskoczeniem. Pytanie, które należy w tym momencie postawić, brzmi czy do takiego spotkania dojdzie? Bo jest to scenariusz tylko potencjalny. A jeśli dojdzie to, czy w Ro.24 ?

Języczkiem u wagi bez wątpienia będzie tu Liquid TaeJa. Bez mała doświadczony i utytułowany Terran, który wrócił do profesjonalnej gry po odbyciu służby wojskowej z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w SC2. W pierwszym swoim starciu zmierzy się z nikim innym jak z Zestem znajdującym się na #4 miejscu rankingu ELS. Będzie to drugie spotkanie środowej transmisji. Jego zwycięzca zmierzy się z wygranym z pary Dark/Creator, w meczu o pierwsze miejsce i wyjście z grupy.

Potencjalne niespodzianki

Na pierwszym miejscu Liquid TaeJa, gracz z potencjałem do przewrócenia grupy B do góry nogami. Po potencjalnym zwycięstwie nad Zestem zmusiłby go do grania przewrotnego PvP z Creatorem. A w scenariuszu, w którym TaeJa awansuje pierwszego miejsca starcie Dark vs Zest toczy się… o wyjście z drugiego miejsca!

To wszystko jednak zakładając niesamowitą formę Terrana, oraz dwie porażki Creatora grającego Protossami. Taki scenariusz może wydawać się krzywdzący, nie mniej jednak należy przyznać, iż nie trafił on do najłatwiejszej grupy. Mimo to mamy do czynienia z graczem, który w przeszłości wygrywał duże turnieje i niedawanie Creatorowi szans może zakończyć się niespodzianką. W swoim pierwszym meczu zmierzy się z Darkiem, który jak nikt inny zmusi go do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności.

Transmisja

Już w środę, tym razem o ludzkiej godzinie rozpocznie się transmisja na YouTube. Można spodziewać się wielkich emocji i potencjalnie jednych z ciekawszych starć fazy grupowej.