LEC: Kto zapewni sobie ostatnie miejsce na Worldsach?

lol lec mad carzzy
Fot. Michal Konkol / Riot Games

G2 Esports, Fnatic i Rogue zapewnili sobie już miejsce na Worldsach, ostatnimi drużynami walczącymi na placu boju to Schalke 04 i MAD Lions.

Niesamowita historia ekipy Neona

Schalke 04 dokonało do tej pory czegoś niemożliwego, za co jestem pewny zostaną zapamiętani przez długi czas. Pierwszy mecz play-offów przeciwko SK Gaming nie był dla ich większym wyzwaniem. Szybkie 3-0 idziemy dalej, szykujemy się do następnego meczu. Gilius wygląda, jakby urodził się po to, aby być wspaniałym leśnikiem, a Abbedagge wygląda bardziej jak Faker, niż przeciętny europejski mid-laner. Potrafi zdziałać cuda i właśnie w serii przeciwko SK mogliśmy tego doświadczyć. Jak bardzo wykreowana przewaga na środkowej alei może pomóc w zwycięstwie. Dziś, bo „lwy” do tej pory uważane są, za jedną z najlepszych drużyn LEC. Czy Schalke zdoła się im przeciwstawić? Czy zdołają jeszcze raz dokonać cudu?

Dzisiejsi faworyci

MAD Lions! Wielkie MAD Lions. Staną dziś w bój w ogóle, by znaleźć się na mistrzostwach świata. Ostatnią serię musieli zagrać przeciwko rozpędzonemu G2 i muszę powiedzieć, że nie wyglądało to wcale źle. Dotrzymywali im w miarę tempa, wyglądali całkiem solidnie na solo liniach, ogólnie nieco nie trafili na przeciwnika. Gdyby to było Fnatic czy Rogue może zdołaliby wynieść z pierwszej serii zwycięstwo. Naprawdę szkoda by mi ich było, gdyby dziś Schalke zdołało wygrać mecz. MAD Lions prezentuje bardzo wysoki poziom gry na solowych alejkach. A fakt, że są dość nieprzewidywalni w draftach, sprawia, że są drużyną, której warto, a wręcz powinno się bać.

Gdzie obejrzeć serie?

Seria Schalke 04 kontra MAD Lions rozpocznie się już dziś o godzinie 18:00, a transmitowana będzie na kanałach Polsat Games na Twitchu, YouTubie oraz w telewizji. Na angielską transmisje spotkania zapraszam was na oficjalny kanał LEC oraz Riot Games!