EU Masters: K1CK dominuje, Pompa nadal zawodzi

lol ultraliga k1ck puki zbroja
Fot. Ultraliga
- Reklama -

Fani Pukiego mieli zdecydowanie udany dzień. K1CK Neosurf zalicza łatwe zwycięstwo w pięknym stylu w ich pierwszym dniu EU Masters.

K1CK gromi Schalke!

Wielu z nas po pierwszym dniu traciło nadzieję, na powtórkę sukcesów Polaków z poprzedniej edycji EU Masters. Nadzieje te i ogromną dawkę radości dostarczyło nam wczoraj K1CK Neosurf. Ekipa Pukiego rozprawiła się w pięknym stylu ze stawianymi w roli faworytów Schalke Evolution. W meczu otwarcia Polacy dominowali już od samego początku, aby pewną ręką doprowadzić spotkanie do końca. Sam Puki dawał pokaz swoich umiejętności i udowodnił, że hype na jego osobę przy wiosennej edycji nie był nieuzasadniony.

Pompa dalej zawodzi

Niestety nie tak dobrze poszło 7MORE7 Pompa Team. Po przegranym pojedynku na WLGaming podjęli hiszpańskie Vodafone Giants. W pierwszych minutach spotkania widzieliśmy dominację ze strony naszej ekipy, ta jednak szybko się skończyła. Polacy przegrywali walki drużynowe w kluczowych momentach. Dzięki temu ich przeciwnicy już w około 20 minucie gry zdobyli Duszę Smoka Oceanicznego, co przy ich kompozycji praktycznie zapewniło im zwycięstwo. Pompa od tego momentu w ciągłych kłopotach nie umiała zatrzymać przeciwnika, co skończyło się porażką. W przeciwnej drużynie reprezentującej Hiszpanię na pozycji wspierającego mecz rozgrywał Robert “Erdote” Nowak. Z pojedynku choć jeden z Polaków wyszedł z punktami.

- Reklama -

Misfits na prowadzeniu

Erdote nie jest jedynym Polakiem poza K1CK, który wczoraj zdobył zwycięstwo. Tobiasz “Agresivoo” Ciba wraz ze swoim Misfits Premier pokonali w druzgocący sposób WLGaming. Dominację mogliśmy oglądać od samego początku pojedynku. Starcie skończyło się przewagą kilkunastu zabójstw i tysięcy sztuk złota na konto drużyny z Francji.

LDLC w potrzasku?

Oprócz spotkań Polaków olbrzymim zaskoczeniem jest porażka LDLC OL przeciwko włoskiemu Samsung Morning Stars. I nie była to przegrana po wyrównanym meczu. Francuska ekipa została kompletnie zdominowana i rozbita przez przeciwników. Nie grali jak obrońcy tytułu.

Dzisiejsze spotkania

W środę czekają nas tylko dwa spotkania z udziałem reprezentantów naszego regionu. O 21:00 AGO Rogue zagra z pochodzącym z Serbii SuppUp eSports, które znamy z poprzednich edycji EU Masters pod nazwą Energypot Wizards. Na zakończenie dnia o 23:00 K1CK Neosurf podejmie Samsung Morning Stars, które wczoraj zaskoczyło wszystkich swoją formą.

- Reklama -