LPL: Top Esports i JD Gaming awansują na worldsy!

Fot. Top Esports / Weibo
Fot. Top Esports / Weibo
- Reklama -

Za nami półfinały letniego splitu Lol Pro League. Zwycięzcy spotkań, czyli Top Esports i JD Gaming całkowicie zdominowali swoich rywali i zawalczą w finale.

Oznacza to również, że obie drużyny ponownie zmierzą się w finale LPL, albowiem do takiego spotkania doszło w wiosennym splicie. Wtedy 3-2 wygrało JD Gaming, po jak dotąd moim zdaniem bezsprzecznie najlepszej serii BO5 w tym roku. Za to w grach BO3, w fazach zasadniczych dwukrotnie Top Esports wygrywało 2-0. Szykuje się zatem świetne spotkanie.

Zobacz też:   JD Gaming wygrywa wiosenny split LPL!

Przed półfinałami obie ekipy były uznawane za faworytów swoich spotkań, ale mało kto spodziewał się, że aż tak zdominują. W końcu Top Esports wygrało 3-0 z Suning, w dodatku po dość prostych i szybkich mapach. Także JD Gaming pokazało, że jest poziom wyżej od LGD Gaming. Zwłaszcza podczas drugiej mapy, ponieważ wygrali ją w znakomitym stylu: 20-2 w zabójstwach, 10-1 w wieżach i 3-0 w smokach.

- Reklama -

Także z pewnością są zespoły będące w stanie wygrać mistrzostwa świata, w których już mają zapewniony udział w głównej fazie. Najciekawszym smaczkiem jest to, że dla całej piątki JDG i dla trzech zawodników TES, będzie to debiut na worldsach. Za to Karsa zagra na nich szósty raz z rzędu, a JackeyLove, jak wiemy był kiedyś mistrzem wraz z Invictus Gaming. Uważam, że to jeszcze bardziej przyczyni się do siły Chińskich farmacji, ponieważ będą głodne sukcesu.

- Reklama -