LEC: Pierwszy dzień Playoffów Summer Splitu!

lol lec schalke gilius
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Przed splitem obie mierzące się dziś ekipy były często skreślane. Jedna z nich aby dostać się tutaj dokonała cudu! Dziś zmierzą się SK Gaming z Schalke 04.

Czarny koń

To określenie mogliśmy często spotykać razem ze zbliżającymi się meczami SK. Od początku splitu była to drużyna z energią, mocą sprawczą. Jeśli logują się już na summoners rift walczą do samego końca. Często ich gry były chaotyczne, jak ta na Misfits gaming w drugiej połowie splitu, jednak potrafili też zagrać czystego i dobrego lola. Według mnie to może być czarny koń tych playoffów, jeśli…Jeśli pokonają swoich dzisiejszych rywali. Bardzo przyjemne było patrzenie na tę drużynę jak bardzo się rozwija w ciągu całęgo letniego splitu. Trick, który odmienił swoją grę i wkońcu zaczął grać agresję, Jenax pięknie odnajdujący się na górnej alei i ZaZee równie pięknie zastępujący go na midzie. Crownshot, który po tylu latach profesjonalnej gry w końcu został doceniony. Cieszę się, że SK doszło do tego momentu i mam nadzieję dziś na wyrównane spotkanie.

#SchalkeMirracleRun

Na tym hastagu chciałbym się skupić, ponieważ to, co pokazała nam ekipa Neona w drugiej połowie Summer splitu to niewątpliwy cud. Z ostatniego miejsca w tabeli do samych playoffów! Historia została napisana na naszych oczach. Musimy być z tego dumni, a zarazem szczęśliwi. Dla mnie nie jest już ważne to czy osiągną coś dalej. Czy wygrają dziś serie, czy nie. Już w tym momencie są zwycięzcami. Wydaje mi się jednak, że nie po to przyszli do playoffów. Tanio skóry nie sprzedadzą i zdecydowanie mogą w wielu oczach również być faworytem w tym spotkaniu. Niesamowity Abbedagge w końcu ponownie będzie mógł zmierzyć się z ZaZee, Neon będzie mógł udowodnić swoją wartość pokonując Crwonshota. Widzę scenariusz, w którym to Schalke 04 może wygrać nawet 3-0. Co jak co, ale trzeba powiedzieć to sobie w prost. Czeka nas dziś zacięty pojedynek.

Szanse w serii

Już na podstawie omówień drużyn mówiłem o tych ciekawszych pojedynkach, jednak nie wspomniałem jeszcze o jednym. GodGilius zmierzy się dziś z Trickiem! To jest najbardziej wyczekiwany przeze mnie pojedynek. dzsiejszego wieczoru. Obie ekipy mają w zasadzie dość wyrównane szanse. Powiedziałbym że umiejętnościami są do siebie bardzo zbliżone. Mimo tego sufit Schalke może być nieco wyższy. Sam Bóg pewnie nie wie, kto dziś zwycięży. My możemy jednak obstawiać tylko naszego faworyta, a sam chciałbym bardzo, żeby sen Schalke za szybko się nie skończył, bo według mnie to oni mogą być tym prawdziwym realnym czarnym koniem całego splitu.