Diablo 4 z systemem mikropłatności?

diablo 4
Fot. Activision Blizzard

Fani Diablo 4 na całym świecie są zaniepokojeni po tym możliwością pojawienia się rozległych mikropłatności w grze producenta z Kalifornii.

Poruszenie wśród społeczności wywołało ogłoszenie o pracę umieszczone przez giganta na swoich stronach internetowych. Activision Blizzard poszukuje osoby na stanowisko Director/Senior Director, Business Performance do projektu Diablo 4. Ogłoszenie również umieścił Commercial Leader projektu – Chris Paulson – na portalu LinkedIn.

Pewne mikropłatności?

Wiele osób błędnie przyjęło informację o poszukiwaniach osoby na wymienione wyżej stanowisko jako pewną obietnicę mikropłatności w grze, które kompletnie zrujnują rozgrywkę.

Dyrektor / kierownik Business Performance najczęściej jest odpowiedzialny za model biznesowy oraz zdrową ekonomię projektu. Jak czytamy w ogłoszeniu do obowiązków na tym stanowisku będzie między innymi należała obsługa po premierowych usług i monetyzacji. W jego powinności będzie zdefiniowanie, koordynowanie i egzekwowanie aktywności w grze oraz proponowanie funkcji poprawiających zaangażowanie. Szczegóły oferty możecie sprawdzić w treści samego ogłoszenia tutaj.

Czy zatrudnienie takiej osoby z góry oznacza zmianę gry w tytuł Pay2Win? Z pewnością nie, a nawet można dodać, że to właśnie na liście zadań dyrektora modelu biznesowego będzie nie dopuścić do tego, aby w Diablo 4 mikropłatności dominowały. Obecnie spora część gier Blizzarda wbrew opinii publicznej radzi sobie z tym dobrze. Model biznesowy WoWa radzi sobie z balansem dobrze. Karcianka Hearthstone przez wielu uważana za grę Pay2Win ma wielu graczy grających całkowicie za darmo, nawet wśród profesjonalnych graczy. W samym ogłoszeniu nie ma też mowy o tym, że stanowiska nie może objąć obecny pracownik Blizzarda piastujący to stanowisko przy innym projekcie.

Skiny pojawią się w grze!

Z relacji developerów wiemy, że w grze już teraz stworzone są narzędzia pozwalające na customizację m.in. wierzchowców oraz swojego ekwipunku. Możliwość upiększenia przedmiotów będzie miało wyłącznie aspekt wizualny. Trofea pozwalające na to będziemy zdobywać poprzez ukończenie odpowiednich misji i zadań w grze. Takie informacje napływające ze strony twórców zdecydowanie napawają optymizmem.

Kiedy zagramy w Diablo 4?

Według informacji udostępnianych przez szefów projektu obecnie prace nad grą przebiegają bez opóźnień. Gracze nadal nie otrzymali oficjalnej daty premiery produkcji. Śledząc kwartalne podsumowania twórców można przypuszczać, że pozostaje nam poczekać jeszcze kilka lat.

Są również dobre informacje dla polskich fanów serii Diablo! Niedawno dowiedzieliśmy się, że produkcja już w tym momencie posiada pełne wsparcie języka polskiego. Taka wiadomość oznacza, że już teraz producenci przygotowują zawartość gry w naszym ojczystym języku.