EU Masters: Świetny start drugiego dnia dla Polaków!

Fot. CR4ZY / Twitter
Fot. CR4ZY / Twitter
- Reklama -

Dziś o 18:00 rozpoczął się drugi dzień letniej edycji EUM. W meczu otwarcia zagrały trzy drużyny z Polakiem w składzie i poradziły sobie bardzo dobrze.

CR4ZY ?? 1-0 LowLandLions ??

Już przed startem gry ekipa Raxxo była stawiana w roli sporego faworyta, ponieważ wczoraj wygrała dwa spotkania. Sam Polak tym razem zagrał Alistarem, którym wykręcił statystyki 0/2/20. Grające po czerwonej stronie CR4ZY od początku rozgrywki dominowało nad przeciwnikiem, narzucając coraz szybsze tempo. Za to Niderlandczycy byli bezradni przeciwko agresji zespołu z Bałkan i przegrywali wszystkie starcia. Mapa zakończyła się w 26 minucie, a wynik w eliminacjach wyniósł 24 do 4.

Racoon ?? 1-0 Sector One ??

W tym meczu również trzeba wskazać, że niekwestionowanym faworytem była drużyna Fresskowego, albowiem 3-0 w grupie mówi swoje. Szopy zdecydowały się na ciekawą kompozycję, z Xin Zhao na dżungli oraz Kassadinem na środku. Początek gry nie należał do wybuchowych, raczej oba zespoły starały się grać bezpiecznie. Gra przechyliła się na korzyść Racoon po walkach drużynowych na środkowej alei i przy jamie barona. Drużyna Polaka poskromiła rywali, a głównym bohaterem była Senna. Następnie w akcji w 27 minucie Fresskowy zgarnął quadra killa, a mapa była już przesądzona. Racoon zniszczyło nexusa przeciwników w 32 minucie.

- Reklama -

SINNERS Esports ?? 0-1 Intrepid Fox Gaming ??

Na papierze ten mecz wydawał się najrówniejszy, ponieważ wczorajsze starcie tych drużyn było niesamowicie wyrównane i widowiskowe. Tym razem nie było inaczej, albowiem również było wiele zwrotów akcji. Wysek zagrał na tej mapie Lee Sinem i radził sobie całkiem dobrze. Początek rozgrywki należał do jego ekipy, działo się dużo, a w walkach okazywała się lepsza. Najbardziej efektownie wyglądały zagrania środkowego Grzeszników, Ordno trzykrotnie wyeliminował przeciwnika w solowej potyczce. Losy spotkania odwróciły się podczas walki przy smoku, w której Grecka ekipa wyeliminowała pięciu zawodników SINNERS Esports. Później przyszedł czas na barony, pierwszego wzięły Lisy, ponieważ Czeska ekipa trochę się spóźniła. Za to drugiego po wygranej walce wzięła drużyna Wyska i poszła kończyć grę środkową aleją. Był to wielki błąd, albowiem przeciwnicy się odrodzili i ich wyeliminowali. Zaraz po tym Intrepid Fox Gaming zakończyło rozgrywkę w 32 minucie. Co ciekawe w podobny sposób skończył się poprzedni pojedynek tych drużyn.

Zobacz też:   Świetna dyspozycja Polaków na EU Masters!

Co dalej z naszymi?

Na początku warto wspomnieć o tym, że własnie trwa spotkanie 7more7 Pompa Team i nasi mocno prowadzą nad rywalami. To oznacza, że sytuacja w grupie D jest prawie przesądzona, albowiem Pompa i Intrepid Fox będą miały bilans 3-1. Za to SINNERS i Five Kings 1-3. Szanse na wyjście z grupy dla Wyska są w takim razie tylko matematyczne.

O wiele prostszą sytuację ma Racoon (4-0) oraz CR4ZY (3-1). Ekipa Fresskowego jest już pewna awansu do barażów, ale ważą się jeszcze losy, z którego miejsca awansują. Raxxo i spółka potrzebują jeszcze przynajmniej jednego zwycięstwa do awansu. Jeśli wygrają na G2 Arctic to awansują na 100% i będą walczyć z LDLC o pierwsze miejsce w grupie. W innch przypadkach możliwe są dogrywki o awans, a nawet trzecie miejsce w grupie.

- Reklama -