Czas na wielki finał Ultraligi!

lol ul ago woolite mystiques
Fot. AGO Rogue
- Reklama -

W wielkim finale czwartego sezonu Ultraligi zmierzą się AGO ROGUE i K1CK Neosurf. Kto dziś odejdzie z pucharem, a kto z gorzkim smakiem porażki?

AGO, wczoraj poznało swojego rywala, choć wydaje mi się, że raczej przygotowywali się na K1CK antycypując przebieg serii. K1CK wygląda na bardzo mocną ekipę, zasługującą na miano wicemistrzów EU Masters. Swoją serią na Pompę udowodnili, że jeszcze nie złożyli broni. Drużyna delorda we wczorajszej serii prężyła muskuły mimo paru potknięć. Źle zaczęli serie, ale potem poleciały szybkie trzy stompy. Zawodnicy AGO ROGUE natomiast pokazywali niejednokrotnie, że są najlepsi w Polsce i nie ma do nich podjazdu. Czy widzimy przedsmak finału EU Masters? Nie wiadomo, ale na pewno te dwie drużyny spokojnie odnalazłyby się w LEC. Zawodnicy AGO mieli tydzień na przygotowanie ciekawych taktyk i wyborów. Raczej w dzisiejszej serii tego nie zobaczymy z obu stron, ponieważ drużyny chcą zostawić swoje zagrania na EU Masters, gdzie gra się już wszystkimi kartami w arsenale.

Przebieg tej serii jest bardzo trudny do przewidzenia. Stają naprzeciw siebie bardzo doświadczone ekipy, niektórzy zawodnicy po epizodach w LEC. Jeżeli Mystiques utrzyma dyspozycję z BO5 z Pompą to wróżę, że K1CK zwycięży. MVP małego finału będzie miał ochotę na zgarnięcie nagrody w wielkim finale. Seria ta będzie zacięta i może skończyć się piękną pięciomapową serią lub szybkim stompem od jednej z ekip. Ważną rzeczą w tej serii będzie synergia drużyn. AGO, jest bardzo dobrze skoordynowaną drużyną, której każda akcja jest wcześniej planowana. K1CK swoimi szalonymi wczesnymi etapami rozgrywki potrafią zaskoczyć niejedną drużynę, w tym najprawdopodobniej upatrują szansy na zwycięstwo. Matislaw na Zoe, Shlatan na Lee Sinie i po prostu wczesna agresja, wchodzenie do lasu przeciwnika, zdobywanie terenu.

- Reklama -

Cały sezon obie ekipy grały dobrze, K1CK z małymi problemami, paroma potyczkami, ale ogólnie na plus. Ten finał będzie potraktowany przez obie ekipy bardzo poważnie, ale nie wydaje mi się, żebyśmy zobaczyli jakieś nowe postacie, czy charakterystyczne taktyki. Drużyny zostawią to sobie na EU Masters. Mistrzem Polski Alior Bank Ultraligi League of Legends sezonu czwartego zostanie lepsza drużyna, zespół, który pokaże klasę. Osobiście liczę na to, że pierwszy raz w tym sezonie usłyszymy Silver Scrapes. Powodzenia AGO i K1CK!

- Reklama -