SK Gaming w playoff! Schalke kontynuuje serie zwycięstw w LEC!

lol lec schalke gilius
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Za nami dwa pierwsze spotkania drugiego dnia ostatniego tygodnia LEC. Ważą się losy tego, kto awansuje do fazy pucharowej, a kto skończy rok porażką.

We wczorajszy dniu mieliśmy parę niespodzianek, największą z pewnością była porażka Rogue z Team Vitality. Poza tym FC Schalke 04 zwyciężyło z Fnatic, a Excel pokonało Origen.

Zobacz też:   LEC: Rozpoczynamy ostatni tydzień fazy zasadniczej!

Schalke 1-0 Vitality

Sobotnie zmagania rozpoczął mecz dwóch rozkręconych drużyn, albowiem Schalke zmierzyło się z Vitality. Początek meczu był bardzo wyrównany, VIT brało struktury na mapie, a S04 wyłapywało przeciwników. Gdy zaczęły się walki drużynowe, to zwyciężała ekipa Abbedagge, który zagrał genialnie na Zoe. Olbrzymią robotę zrobił również Gilius, ponieważ wysadzał przeciwników jako Kha Zix. To wszystko domykał Dreams operujący Yuumi, albowiem sprawiał, że zawodnicy Schalke byli praktycznie nieśmiertelni. S04 zakończyło mapę w 36 minucie i ich gorąca seria to już sześć wygranych meczów z rzędu.

SK Gaming 1-0 Origen

W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia faworytem było SK Gaming, ponieważ ich przeciwnicy mieli sporą serię porażek. Tym razem również pierwsze 20 minut meczu było wyrównane, raz delikatnie przeważało SK, a raz OG. Największy wpływ na rozgrywkę miała walka drużynowa w 23 minucie, w której świetnie zainicjował grający Settem Trick. SK Gaming wysadziło przeciwników i wzięło barona nashora. Wtedy SK Gaming zaczęło przeważać i dobijać rywali, genialną robotę robił ZaZee operujący Azirem, ponieważ w walkach zawsze świetnie używał swojej superumiejętność. Ten mecz był gwoździem do trumny dla zespołu JacTrolla, albowiem Origen jako pierwsze odpadło z rywalizacji o fazę pucharową LEC.

Kolejne spotkania

Aktualnie trwa mecz Fnatic kontra Excel Esports. Co ciekawe, jeśli Excel wygra, to awansuje do fazy pucharowej, a ponadto ułatwi drogę dla Schalke. Dlatego, że wtedy ekipie Giliusa do awansu będzie brakować tylko zwycięstwa z MAD Lions i nie będą musieli patrzeć na poczynania innych drużyn. Za to Fnatic jest w strasznych opałach i jak przegra ten mecz, to będzie w fatalnej sytuacji, więc szykuje się bardzo ważne starcie. Potem czekają nas jeszcze pojedynki Misfits z G2 Esports oraz MAD Lions kontra Rogue.