K1CK vs Illuminar, czyli kolejny dzień fazy pucharowej!

lol ul k1ck mystiques
Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Dziś o 17 na antenie Polsat Games zmierzą się K1CK vs Illuminar. Zwycięzca dołączy do Gentlemenów w drugiej rundzie fazy pucharowej.

K1CK wróci na szczyt?

Kiedy na początku sezonu pytano się, kto jest faworytem do wygrania Ultraligi? Głosy były podzielone. Niektórzy mówili o AGO, ale część ludzi stawiało w roli faworyta finaliste EU Masters, K1CK Neosurf. Nie małym zaskoczeniem jest ich czwarta pozycja po sezonie regularnym i start w pierwszej rundzie fazy pucharowej w meczu K1CK vs Illuminar. Zespół ten nie pokazał swoich pełnych możliwości, a wiemy że ekipa delorda sufit ma postawiony bardzo wysoko. Jest jednak pytanie, które mnie męczy. Czy K1CK wstrzeli się z formą na fazę pucharową? Wiadomo, że jeżeli chodzi o zawodników to nigdy nie możemy powiedzieć, że są bez formy, jednak przegrana dogrywka na Komputronik H34T, która pokazała ich problemy, gdzie wydawało się, że ta gra jest wygrana, ale nie potrafili domknąć na czas rozgrywki. Wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, czy K1CK jest w formie, ale zawsze nam to udowadniali, dlatego myślę, że nie musimy się o nich martwić.

Illuminar 7-7 Gaming

Po drugiej stronie znajdziemy Illuminar Gaming. Drużynę która już raz w sezonie zasadniczym pokonała K1CK Neosurf. Na koniec sezonu między tymi drużynami panuje bilans 1-1, więc ta seria BO5 wyłoni lepszą drużynę. Drużyna niebieskiego oka spisała się bardzo przewidywalnie i kolejny sezon skończyła z wynikiem 7-7 po fazie zasadniczej. Nadszedł czas jednak na fazę pucharową i nie są postrzegani w roli faworyta, ale jak pokazał wczorajszy mecz wszystko jest możliwe. Śladami Gentlemen’s Gaming Illuminar też będzie chciało zrobić niespodziankę. Jeśli to by się stało, to moglibyśmy mówić o największej niespodziance w historii Ultraligi.

Drużyna lepiej gra jak nie ma nic do stracenia. O 17:00 czeka nas pojedynek Dawida z Goliatem, wicemistrzów Europy z młodymi zawodnikami pod wodzą doświadczonego Tabasko, K1CK vs Illuminar. Jeżeli K1CK Neosurf wygra, to będziemy mogli mówić o przewidywalnym scenariuszu, jednak ile razy oczywisty faworyt ponosił klęskę. Illuminar startuje z pozycji underdoga, ale niektórym to służy. IHG nie musi dziś wygrywać, jest to młody skład, ich dolna alejka debiutuje w poważnej serii BO5.