Honoris w ćwierćfinale CSGOFAST CUP!

honoris taz neo
fot. Honoris

Po niepewnym zwycięstwie na Excellency na drodze staje Berzerk. Wcześniej jednak Honoris podejmie CR4ZY, a AVEZ Singularity, w ramach Malta Vibes Cup 4.

Wczorajszy dzień pełen był niesamowitych widowisk. Największe sprezentował nam Snax, wraz ze swoim Illuminar, który pokazał, że można być skutecznym prowadzącym, riflerem, snajperem i supportem w jednym momencie. Swoimi świetnymi występami zagwarantował drużynie bezproblemowe wyjście z grupy B, które zostało przypieczętowane zwycięstwem nad coraz lepiej radzącym sobie Lyngby Vikings.

Dziś spotkań mamy zdecydowanie mniej. Zobaczymy w akcji dwie Polskie drużyny (Honoris, AVEZ) na dwóch różnych turniejach i (sic!) na dwóch różnych szczeblach rozgrywkowych. Eden Arena Malta Vibes Cup 4 ugaszcza nas dopiero w grupach, kiedy to turniej CSGOFAST wchodzi w fazę pucharową.

Eden Arena Malta Vibes Cup 4 – drabinka

Grupa C, tak samo, jak grupa B gości dwie Polskie drużyny. Tylko Izako Boars postanowiło się wyłamać z tej konwencji i zajęło miejsce w ostatniej grupie. To pierwszy turniej, gdzie mamy aż pięciu naszych reprezentantów.

18:00 🇺🇦 CR4ZY vs. 🇵🇱 Honoris – LIVE

CR4ZY po zmianie całej drużyny obrało dość niespodziewany i mało popularny kurs. O ile sam schemat drużyny młodziaków prowadzonych przez jednego, bardziej doświadczonego gracza, można już określić jako oklepany, to kraj, z którego gracze byli “pobierani” jest dość oryginalny. Ukraina nigdy nie słynęła z jakiejś konkretnej drużyny. Najlepsi Ukraińcy zawsze wiązali się ze Słowakami, Rosjanami, czy Kazachami i w takim mixie narodowościowym próbowali swoich sił. Przykładem może być S1mple, czy Ange1. Po oglądnięciu paru gier, sprawdzeniu statystyk, można zadać sobie jednak pytanie, czemu, albowiem CR4ZY radzi sobie świetnie. Na 5 ostatnich spotkań zwyciężyli aż 4, a mierzyli się nie z byle kim, bo z wilkami tieru trzeciego, takimi jak ATX, czy UoL. O Honoris nie wiele można powiedzieć. W każdym przedstawieniu człowiek tak naprawdę mógłby się powtarzać, bo gra jak nie zaskakiwała, tak i teraz przełomu nie widzieliśmy. Naturalnie, zwycięstwa nad Lyngby Vikings, czy Excellency bardzo cieszą (polepszają mocno statystykę wygranych), ale musieliby teraz pójść za ciosem, by zmyć tragiczne pierwsze wrażenie. Niestety, w tym meczu będzie to bardzo trudne. CR4ZY jest zdecydowanym faworytem.

18:00 🇵🇱 AVEZ vs. 🇩🇰 Singularity – LIVE

W tym samym momencie, co ekipa Honoris, na serwer logować się będzie AVEZ. Ich szanse oceniam wyżej, choć Singularity nie raz udowodniło, że potrafi napsuć krwi nawet tym lepszym drużynom. Warto jednak zauważyć, że sprawa dla nich będzie utrudniona. Nieobecnego notaN’a zastępować będzie ich trener, casle, co na pewno będzie miało wpływ na już burzliwy i nieprzewidywalny fire power drużyny z Danii. Zyskać natomiast może ich zorganizowanie i gra pod względem taktycznym. AVEZ na szczęście nie musi martwić się o nieprzewidywane zmiany. Byali wbił się do drużyny i od razu zacząć z wysokiego C. Tak, jak snax, ciągnie swoją drużynę wraz z Markosiem. Problemy pojawiają się jednak, gdy aima w łapie zabraknie. Widzieliśmy to w kilku ostatnich spotkaniach. Mimo wszystko AVEZ jest zdecydowanym faworytem.

CSGOFAST Cup 5 – drabinka

Turniej 16 drużyn, bez grup i z natychmiastową fazą pucharową.

21:00 – 🇩🇪 Berzerk vs. 🇵🇱 Honoris – LIVE

Pierwszy pojedynek BO3 dzisiejszego dnia. Honoris po próbie na CR4ZY, podejmować będzie niemieckie Berzerk. Obydwie drużyny radzą sobie podobnie. Podobnie słabo. Statystykę ostatnich spotkań tak naprawdę dzielą ze sobą. Obydwie wygrały tylko dwa spotkania na ostanie pięć. Berzerk to dość młoda drużyna. Zagrali ze sobą tylko kilka spotkań. Było ich tak mało, że nie da się wyciągnąć średniej win ratio na mapach, by porównać map poole obydwu drużyn. Myślę, że obiektywnie Honoris ma duże szanse w tym spotkaniu. Mimo średniej formy nadal są drużyną, a nie tylko mixem, jak jeszcze możemy powiedzieć w przypadku Berzerk. Honoris tą wygraną może zagwarantować sobie obecność w półfinałach, gdzie czekać na nich będzie zwycięzca meczu AGF kontra Lilmix.